Covid-19: aktuální cestovatelské informace a pravidla >> 

Pro média

Kontakty pro média

Ing. Petr Šatný

marketingový ředitel

petr.satny@alexandria.cz

221 466 466

776 470 912

Španělská 2, 120 00 Praha 2

Tiskové zprávy

ZPĚT NA MENU
Ke stažení

Logo CK AlexandriaPetr Šatný

ZPĚT NA MENU
Cestovní kancelář ALEXANDRIA – představení

Cestovní kancelář Alexandria působí na českém trhu od roku 1991 a v současné době již patří mezi největší české cestovní kanceláře.

Alexandria je největším českým touroperátorem na Bulharsko a její nabídka zájezdů do Řecka patří k nejširším na trhu. Kromě těchto zemí nabízí Alexandria zájezdy také do Španělska, Turecka, Albánie, Egypta, Tuniska, Chorvatska, Itálie – včetně leteckých zájezdů do oblasti Kalábrie a na italské ostrovy Sicílie, Sardinie a Ischia, a nechybí ani země „srdce Evropy“ – Česko, Slovensko, Maďarsko a Rakousko. Samozřejmostí jsou u ck Alexandria i lyžařské zájezdy a nechybí ani zájezdy do exotických zemí.

Alexandria je také průkopníkem na trhu aktivních pobytových dovolených. Profesionální české animační týmy působící v klubových hotelech Alexandria připravují české animační programy nejen pro děti, ale i pro dospělé. Svojí nevtíravou formou plnou vtipu, hravosti a české chytrosti se tyto animace odlišují od těch, které znáte, např. německých či arabských. Čeští animátoři, nebo chcete-li „zábaváři“, jak oni označují sami sebe, připravují program plný zábavy přizpůsobené tomu, co máme rádi a na co jsme zvyklí, zkrátka naší české mentalitě.

Animačními programy zákazníky provází maskoti - akční Karcoolka a její přemýšlivý vrstevník Lexa. Při jejich vzniku se CK Alexandria inspirovala českou pohádkovou tradicí, kterou ale posunula v čase a přiblížila ji dnešním dětem. O Karcoolce a Lexovi navíc Alexandria ve spolupráci s profesionály vydává vlastní komiks, ve kterém hrdinové zažívají spoustu dobrodružství doma i v dovolenkových destinacích a plní tak roli kamarádů a průvodců, s nimiž si zákazníci užijí zábavu nejen o dovolené, ale v průběhu celého roku.

Cestovní kancelář Alexandria a.s. patří do skupiny Alexandria Group, a. s. Mezi velké úspěchy skupiny patří také vlastní klubové hotely Alexandria Group je majitelem ****hotelu Merlin v Lozenci a **** komplexu Hermes Alexandria Club v Carevu. Ten byl slavnostně otevřen v roce 2008 a tato investice se stala vůbec největší českou zahraniční investicí v oblasti cestovního ruchu. Úspěch tohoto hotelu inspiroval skupinu k dalším investicím. Hotel Belvedere v bulharském Primorsku skupina vlastní dlouhodobě, koncem roku 2018 se rozhodla jej zbourat a postavit kompletně nový tak, aby ještě lépe odpovídal moderním požadavkům a zvyšujícím se nárokům zákazníků. Nově postavený hotel Belvedere Alexandria Club tak získává kategorizaci ****+ a nabízí služby all inclusive, moderní a prostorné pokoje, dva venkovní bazény, brouzdaliště pro děti, tobogán a skluzavky.

Kromě vlastních hotelů má Alexandria Group také několik hotelů v dlouhodobém pronájmu a jejich provoz je plně její režii. Do jejich kvality navíc skupina také významně investuje - spolufinancuje stavbu nových hotelů a rekonstrukci několika dalších v Bulharsku a na řeckých ostrovech. Cílem je nabídnout zákazníkům exkluzivní a velmi kvalitní služby za nejlepší ceny.

Zájezd od cestovní kanceláře Alexandria si lze koupit v některé z téměř třech desítek jejích poboček po celé republice či lze kontaktovat call centrum na tel. č. 270 007 007. K dispozici je také široká síť provizních prodejců a samozřejmě významným prodejním kanálem je i on-line přímo na www.alexandria.cz.

ZPĚT NA MENU
K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace Poučení o cookies