Chci se stát animátorem!

Proč se stát animátorem?

Být animátorem je sen malých i velkých, zkrátka všech, kdo s  animátory zažili nezapomenutelné léto u moře, ale i těch, co o této cool práci jen četli či slyšeli. Kdo by také nechtěl strávit léto u moře, každý den záruka krásného počasí, tropické teploty a hlavně spousta zábavy.

Ačkoli je to práce opravdu náročná, tak díky prostředí a skvělému týmu si můžete užít práci i formou zábavy. Animátoři jsou totiž ti, kteří zábavu vytváří. Animátor nebo také „zábavář“, jak animátora hezky česky nazýváme, baví děti i dospělé bohatým programem plných her a aktivit, do kterých se samozřejmě může s chutí zapojit.

Animace není pouze práce, ale také navazování nových kontaktů a přátelství, získávání nových zkušeností, objevovaní zajímavých míst a také průzkum země jinýma očima než z pozice klasického turisty. Pokud vás navíc baví sport, práce s dětmi či tanec, tak ani nepoznáte, že pracujete, léto si užijete a doba strávená v destinaci uteče jako voda.

Animace je prostě boží brigáda na léto a kdo ji ještě nezažil, tak by to měl rozhodně zkusit. Věřte, že těch vtipných a zábavných momentů je více, než si myslíte :).

A proč se stát animátorem právě u CK ALEXANDRIA?
 • CK Alexandria je jedničkou na trhu cestovního ruchu v oblasti animačních programů.
 • Jako jediní posíláme do destinací celé české týmy, takže se nemusíš bát, že bychom tě hodili do vod animace samotného.
 • Předtím než odjedeš do destinace jako je Bulharsko, Řecko, Španělsko a Turecko, absolvuješ pořádné vícedenní školení, kde tě všechno naučíme tak, abys byl připraven na sezónu. A to zcela zdarma.
 • Animátor CK Alexandria dělá vše. Nerozdělujeme animátory na sportovní, pro děti, taneční apod., u nás se naučíš vše a budeš se s kolegy na aktivitách střídat. Nehrozí tak každodenní stereotyp a nuda. Každý má své silnější stránky, někdo je lepší ve sportu, někdo zase s dětmi a někdo skvěle tančí, to je samozřejmě výhoda a můžete se v týmu navzájem učit, pomáhat si a podporovat se.
 • Máš od nás podporu po celou dobu ve veškerých záležitostech, ať už se jedná o úřady či ostatní organizační záležitosti.
 • Na castingy přijedeme my za tebou. Praha je moc daleko? Rádi tě uvidíme, nejen v Praze, ale i v Olomouci, Ostravě či v Brně na jednom z našich castingů.
 • Pokud budeš potřebovat potvrdit školní praxi, tak u nás to není žádný problém.
 • Hradíme veškeré náklady, takže se nemusíš bát, že tvoje výplata padne za stravu, ubytování či letenky.
 • Cestovní pojištění budeš mít zajištěno na celou dobu animace od nás zdarma.

Vidíš všechny ty výhody? Tak na co ještě čekáš, sroluj dolů a vyplň formulář. Nejsi ještě zcela přesvědčený? Tak se mrkni na článek s Naty a na naše animátory ;)

ZPĚT NA MENU

Chceš animovat a stále váháš? Přečti si, jak to vidí Naty, která s námi animovala 5 sezón

V cestovní kanceláři Alexandria už jsou animace poměrně proslulé a rodiny s dětmi je stále více vyhledávají. Jak tvoje okolí reaguje, když jim řekneš, že pracuješ jako animátor?

Lidé už animace znají. Dříve si tento pojem spojovali spíš s prací na počítači. Stále však vidí pouze dětskou animaci, nikoliv zábavu pro celou rodinu. Většinou jsou nadšení a líbí se jim, co animace obnáší. Hodně lidí v animaci vidí jen hezky strávené léto u moře a nevidí, že příprava animačního programu dá také zabrat a že je potřeba i v sezóně trénovat na večerní programy.


Zobrazit více >>

Naši animátoři

více..

Tomáš Bína

„S úsměvem jde všechno lépe“

více..

Nikola Roubalová

„Dělej, co Tě baví. Neřeš, co si ostatní lidé myslí a buď sám sebou.“

více..

Tomáš Teslík

„Motto nemám, ale za to mám vzkaz pro budoucí animátory“


více..

Daniela Poláková

„Život se nepíše, život se žije :)!“

více..

Jakub Šíma

„Když se nestydíš, tak se nebavíš ;-)“

více..

Lucie Kováčová

„Když nemůžeš, tak přidej.“


více..

Dibelka Daniel

„Život je těžká zkouška a jen ten, kdo jeho výzvu přijme, opravdu ví, co znamená žít.“

více..

Písaříková Kateřina

„S úsměvem jde všechno lépe!“

více..

Tauchmanová Šárka

„Žij dneska, protože včerejšek už není a zítřek být ani nemusí.“


více..

Mičková Jana

„Dělej, co tě baví, s lidmi co tě baví.“

ZPĚT NA MENU

Casting a co od tebe požadujeme

Aby ses mohl stát animátorem u CK Alexandria, tak je důležité, abys především vyplnil níže uvedený formulář a dostavili se na jeden z našich castingů ;-) .

Castingy budou probíhat vždy v prvních měsících začátku roku, a to ve čtyřech vybraných městech - Praha, Brno, Olomouc a Ostrava. Konkrétní data a možnost přihlášení se na jednotlivé castingy obdržíte emailem po registraci.

A teď už tedy konkrétně ke castingům.

Na to, abys u nás na castingu uspěl, není potřeba žádná speciální příprava. Stačí, když s sebou vezmeš svou okouzlující osobnost, úsměv, který je pro animátora neodmyslitelnou součástí každého dne, kreativní nápady, dobrou náladu a nějaké to sportovní oblečení, protože se u toho asi trochu zapotíš.

Jelikož animátor u naší CK dělá vše, tak casting probíhá na několika stanovištích. Nejdříve nám o sobě něco řekneš, potom si tě trochu vyzkoušíme z angličtiny, abychom věděli, že se dokážeš alespoň trochu domluvit a pomoci klientům při komunikaci s hotelem či recepcí, a pak tě čeká nějaká ta pohybová aktivita. Není to nic složitého a na náš casting se nemusíš nijak dopředu připravovat, improvizace je také umění, kterého si u animátora ceníme ;).

A co bys měl splňovat:

 • komunikativnost s příjemným vystupováním
 • nebát se předvést a být tak trochu extrovert ;)
 • plnoletost (v době odletu do destinace)
 • spolehlivost a samostatnost
 • práce v týmu
 • základní komunikační znalost anglického jazyka
 • pozitivní energii a dynamičnost
 • časovou flexibilitu
 • předpoklady pro práci s dětmi a dospělými

Formulář – animátor na léto 2020

Děkujeme za zájem o pozici animátora. Formulář pro následující sezónu 2021 bude spuštěn v prosinci tohoto roku. V případě zájmu a více informací nás můžete kontaktovat na emailové adrese animace@alexandria.cz.

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace Poučení o cookies