Souhrn všech akcí a slev CK Alexandria

Nabídka lyžařských zájezdů do Bulharska

Vážení přátelé,
zahájili jsme prodej lyžařských zájezdů do bulharského Banska. Máme pro Vás skvělé tipy včetně super cenově zvýhodněné nabídky s leteckou dopravou, ubytováním s polopenzí a skipasem v ceně. Všechny zájezdy letecky i vlastní dopravou do Banska najdete zde.

A proč vyrazit na lyže právě do Banska?

 • nejlepší otevřené lyžařské středisko v Evropě
 • 75 km sjezdovek
 • 960 - 2 600 m n. m.
 • 400 sněžných děl
 • aktuálně ideální sněhové podmínky
 • zájezdy letecky i vlastní dopravou

Lyžování v místních střediscích bude i nadále pro české lyžaře možné, vstup do země je ale od 29. 1. 2021 do 30. 4. 2021 umožněn pouze s negativním PCR testem (ne starším 72 h).

Pro návrat do ČR jsou pak od 5. 2. 2021 na základě Ochranného opatření Ministerstva zdravotnictví dány nové podmínky. Každý cestující musí před cestou zpět do ČR vyplnit příjezdový formulář (vyplní každá dospělá osoba za sebe a za členy rodiny mladší 18 let cestující společně) a zároveň podstoupit antigenní (provedený nejvýše 24 hodin před zahájením cesty, cena testu v Bansku je 30 BGN, více informací obdržíte od delegáta po příletu) nebo PCR test (provedený nejvýše 72 hodin před zahájením cesty, cena testu v Bansku je cca 90 BGN, více informací obdržíte od delegáta po příletu) a nechat si vystavit písemné potvrzení o výsledku. Následně musí předložit druhý PCR test (antigenní nestačí) provedený v ČR, který lze provést nejpozději 5. den od příjezdu. Výsledek je nutné neprodleně předložit elektronicky příslušné hygienické stanici. Do doby předložení druhého negativního testu je nutná samoizolace. Povinností je také 10 dnů po příjezdu nosit roušku všude mimo domov.

Věříme, že si lyžování v bulharském Bansku užijete a těšíme se na shledanou.

ZPĚT NA SEZNAM VÝHOD A BONUSŮ
LÉTO 2021 - NEJNIŽŠÍ CENY DO 14. BŘEZNA 2021

Zakoupíte-li si zájezd z nabídky CK ALEXANDRIA na léto 2021 získáte slevu za včasný nákup (slevy se neposkytují osobám na přistýlce). Platnost a výši slevy určuje výhradně CK. Výše slevy může CK měnit, avšak nikoliv u již zakoupených nebo rezervovaných zájezdů. Celková cena je konečná, nebude se měnit, dojde-li ke zvýšení ceny za dopravu včetně cen pohonných hmot nebo plateb spojených s dopravou, které jsou zahrnuty v ceně zájezdu, a ani, dojde-li ke zvýšení směnného kurzu české koruny použitého pro stanovení ceny zájezdu.

Aktuální cenu zájezdu (nebo také „celkovou cenu“ dle zák. č. 159/1999 Sb.) najdete vždy na těchto www stránkách. Ceny zájezdů můžete zjistit i ve všech značkových prodejnách CK ALEXANDRIA, prodejnách ALEXANDRIA PARTNER, u všech autorizovaných prodejců CK ALEXANDRIA či telefonicky na 270 007 007. K získání slevy za včasný nákup Vám stačí zaplatit jen zálohu.

Na zájezdy z nabídky na léto 2021 zakoupené do 14. 3. 2021 nelze uplatnit žádnou jinou slevu (výjimku tvoří odměna za platbu on-line, lze poskytnout). Při úhradě zájezdu z nabídky na léto 2021 zakoupené do 14. 3. 2021 lze akceptovat poukazy na zájezd vystavené dle zákona č. 185/2020 Sb. (např. LEX VOUCHER, odstupné 10 %), poukázky na zájezd (vystavené v souladu s ustanovením § 1939 a následně zákonem č. 89/2012 Sb. Občanský zákoník, nikoliv v souladu se zákonem č. 185/2020 Sb.), hodnotové poukázky (např. Sodexo apod.) nebo slevové kupony (např. šeky ALEXANDRIA Bonus Klubu). Zájezd z nabídky na léto 2021 si můžete vybrat i máte-li uzavřenou dohodu o změně Smlouvy o zájezdu v rámci akce 125.

ZPĚT NA SEZNAM VÝHOD A BONUSŮ
Záloha 990 Kč Jen do 14. 3. 2021

Nyní jen 990 Kč na osobu a doplatek až 45 dní před odletem či odjezdem.

Kromě aktuálních novinek, časových slev, zájezdů pro děti zcela zdarma jsme pro Vás připravili akční nabídku „nyní záloha jen 990 Kč“. Zakoupí-li si zákazník do 14. 3. 2021 zájezd z nabídky CK Alexandria na léto 2021, může využít naše nejlepší platební podmínky na trhu.

ZÁLOHA JEN 990 Kč / OSOBA - PLATEBNÍ PODMÍNKY
(platí do 14. 3. 2021 na zájezdy s odletem nebo odjezdem po 1. 5. 2021)

ZÁLOHA
za každého zákazníka CK (účastníka zájezdu) - dospělou osobu: 990 Kč (při uzavření Smlouvy o zájezdu)
za každého zákazníka CK (účastníka zájezdu) - dítě: 990 Kč (při uzavření Smlouvy o zájezdu)
za každého zákazníka CK (účastníka zájezdu) - dítě zcela zdarma: 0 Kč
DOPLATEK:
doplacení celkové ceny zájezdu 45 dní před stanoveným odjezdem / odletem

V případě sjednání služeb poskytovaných třetí stranou (pojištění, parkování, služby SMARTWINGS aj.) je cena těchto služeb připočtena k celkové ceně zájezdu a jejich úhrada je splatná ihned.

ZPĚT NA SEZNAM VÝHOD A BONUSŮ
Záruka vrácení peněz

Nebude-li možné z důvodu pandemie cestovat, vrátíme Vám peníze!

Dojde-li v době Vašeho odletu či odjezdu k mimořádným a nevyhnutelným okolnostem (zákaz cestování, uzavření hranic, povinná karanténa v cílové destinaci) je CK ALEXANDRIA oprávněna od Smlouvy o zájezdu odstoupit a zákazníkovi vrátit celkovou cenu zájezdu.
Celková cena zájezdu nezahrnuje služby poskytované třetí stranou (např. cestovní pojištění, parkování apod.). Cena těchto služeb je připočtena k celkové ceně zájezd (viz Smluvní podmínky).

ZPĚT NA SEZNAM VÝHOD A BONUSŮ
DĚTSKÉ SLEVY

Pro Vaše děti na přistýlce (v doprovodu dvou osob na pevném lůžku) nabízíme široký výběr zájezdů se speciálními dětskými slevami. Věk dítěte se u jednotlivých ubytovacích kapacit liší. Najdete jej vždy v detailu daného hotelu (například dítě na přistýlce od 2 do 14 let je dítě, které v době návratu ze zájezdu uvedený věk nedovršilo, tj. dítě kterému v době návratu ze zájezdu ještě nebylo 14 let).

DÍTĚ ZCELA ZDARMA – Vaše dítě na přistýlce v doprovodu dvou osob na pevném lůžku poletí ve všech termínech a po celou sezonu zcela zdarma.
Akci „DÍTĚ ZCELA ZDARMA“ lze kombinovat pouze se slevou za včasný nákup, a to pouze ve vybraných termínech, nelze kombinovat s žádnou další slevou (výjimku tvoří odměna za platbu on-line, lze poskytnout), akcí či speciální nabídkou (např. Senior program 55PLUS).
Při úhradě zájezdu z nabídky na léto 2021 v rámci akce DÍTĚ ZCELA ZDARMA lze akceptovat poukazy na zájezd vystavené dle zákona č. 185/2020 Sb. (např. LEX VOUCHER, odstupné 10%), poukázky na zájezd (vystavené v souladu s ustanovením § 1939 a následně zákonem č. 89/2012 Sb. Občanský zákoník, nikoliv v souladu se zákonem č. 185/2020 Sb.), hodnotové poukázky (např. Sodexo apod.) nebo slevové kupony (např. šeky ALEXANDRIA Bonus Klubu). Zájezd z nabídky na léto 2021 v rámci akce DÍTĚ ZCELA ZDARMA si můžete vybrat i máte-li uzavřenou dohodu o změně Smlouvy o zájezdu v rámci akce 125. Počet míst je limitován.

DVĚ DĚTI ZCELA ZDARMA – Vaše děti na přistýlce v doprovodu dvou osob na pevném lůžku poletí ve všech termínech a po celou sezonu zcela zdarma.
Akci „DVĚ DĚTI ZCELA ZDARMA“ nelze kombinovat s žádnou slevou (výjimku tvoří odměna za platbu on-line, lze poskytnout), akcí či speciální nabídkou (např. Senior program 55PLUS). Při úhradě zájezdu z nabídky na léto 2021 v rámci akce DÍTĚ ZCELA ZDARMA lze akceptovat poukazy na zájezd vystavené dle zákona č. 185/2020 Sb. (např. LEX – VOUCHER, odstupné 10 %), poukázky na zájezd (vystavené v souladu s ustanovením § 1939 a následně zákonem č. 89/2012 Sb. Občanský zákoník, nikoliv v souladu se zákonem č. 185/2020 Sb.), hodnotové poukázky (např. Sodexo apod.) nebo slevové kupony (např. šeky ALEXANDRIA Bonus Klubu). Zájezd z nabídky na léto 2021 v rámci akce DÍTĚ ZCELA ZDARMA si můžete vybrat i máte-li uzavřenou dohodu o změně Smlouvy o zájezdu v rámci akce 125. Počet míst je limitován.

DÍTĚ POBYT ZDARMA – Vaše dítě na přistýlce v doprovodu dvou osob na pevném lůžku má ve všech termínech a po celou sezonu pobyt zdarma, zaplatíte pouze zvýhodněnou cenu letenky.

DÍTĚ POBYT a STRAVA ZDARMA – Vaše dítě na přistýlce v doprovodu dvou osob na pevném lůžku má ve všech termínech a po celou sezonu pobyt a příslušnou stravu zdarma, zaplatíte pouze zvýhodněnou cenu letenky.

Děti do 2 let věku (děti, které v době návratu uvedený věk nedovršily) bez nároku na lůžko v hotelu a sedačku v letadle jsou zcela zdarma (není-li u dané destinace uvedeno jinak).

Aktuální cenu zájezdu (nebo také „celkovou cenu“ dle zák. č. 159/1999 Sb.) a informace o volných místech pro děti zcela zdarma naleznete vždy na těchto www stránkách. Ceny zájezdů můžete zjistit i ve všech značkových prodejnách CK ALEXANDRIA, prodejnách ALEXANDRIA PARTNER, u všech autorizovaných prodejců CK ALEXANDRIA či telefonicky na 270 007 007.

Pro více informací nás můžete kontaktovat zde.

ZPĚT NA SEZNAM VÝHOD A BONUSŮ
DOSPĚLÉ OSOBY NA PŘISTÝLKÁCH SE ZVÝHODNĚNOU CENOU

Pro dospělé osoby na přistýlkách (v doprovodu dvou osob na pevném lůžku) nabízíme zvýhodněné ceny (od 7 990 Kč) ve vybraných ubytovacích kapacitách. Zájezdy se zvýhodněnou cenou pro dospělé osoby na přistýlkách.

ZPĚT NA SEZNAM VÝHOD A BONUSŮ
DOTOVANÉ ZÁJEZDY PRO SENIORY - SENIOR PROGRAM 55PLUS (SLEVA 50%)

Ve vybraných termínech speciální sleva 50% pro druhou (u vícelůžkových kapacit vždy poslední) osobu starší 55 let na pevném lůžku nebo ubytovaní v jednolůžkovém pokoji za zvýhodněnou cenu pro osobu starší 55 let.

SENIOR PROGRAM 55PLUS je možné uplatnit pro osobu starší 55 let, i pokud s ní cestují osoby, které uvedený věk nedovršily. Akci SENIOR PROGRAM 55PLUS nelze kombinovat s žádnou slevou (výjimku tvoří odměna za platbu on-line, lze poskytnout) či akcí a nelze využít současně s úhradou zájezdu hodnotovými poukázkami (např. Sodexo apod.) nebo slevovými kupony. Za dotované zájezdy z nabídky SENIOR PROGRAM 55PLUS nevzniká nárok na šeky Alexandria Bonus Klubu pro žádnou z osob uvedených ve Smlouvě o zájezdu a ani nelze uplatnit šeky Alexandria Bonus Klubu. Při úhradě dotovaného zájezdu z nabídky SENIOR PROGRAM 55PLUS lze akceptovat poukazy na zájezd vystavené v souladu se zákonem č. 185/2020 Sb. (např. LEX VOUCHER, odstupné 10%) a poukázky na zájezd (vystavené v souladu s ustanovením § 1939 a následně zákonem č. 89/2012 Sb. Občanský zákoník, nikoliv v souladu se zákonem č. 185/2020 Sb.). Dotovaný zájezd z nabídky SENIOR PROGRAM 55PLUS si můžete vybrat i máte-li uzavřenou dohodu o změně Smlouvy o zájezdu v rámci akce 125.

Sleva 50 % je limitována počtem míst, bude-li počet míst naplněn, CK speciální slevu 50% sníží (do budoucna, nikoliv zpětně), případně zruší. Aktuální výše speciální slevy v rámci senior programu je uvedena na těchto www stránkách. Seznam hotelů kde můžete využít Senior program 55PLUS najdete zde.

ZPĚT NA SEZNAM VÝHOD A BONUSŮ
BEZPLATNÁ ZMĚNA SMLOUVY O ZÁJEZDU

Zákazník je oprávněn (s výjimkou postoupení Smlouvy o zájezdu ve smyslu ustanovení § 2532 OZ) navrhnout písemně CK bezplatnou změnu Smlouvy o zájezdu (v případě uzavření Smlouvy o zájezdu do 31. 3. 2021) spočívající ve změně zájezdu (termínu odjezdu/odletu, délky pobytu, destinace, hotelu, místa odjezdu/odletu a příjezdu/příletu), a to za následujících podmínek:

 • zákazník tak učiní (doručí návrh CK) nejpozději 10 dní před termínem zahájení zájezdu,
 • musí se jednat o zájezd z nabídky CK ALEXANDRIA na léto 2021,
 • nesmí se jednat o zájezd, kde let je provozován na pravidelných linkách,
 • nesmí se jednat o zájezdy, které nepořádá CK Alexandria,
 • nesmí se jednat o zájezdy CK Alexandria z nabídky LAST MINUTE,
 • má-li zákazník sjednáno (i ve prospěch všech účastníků) cestovní pojištění Alexandria Europe (při uzavření Smlouvy o zájezdu),
 • zájezd (nový), který si zákazník vybere (namísto původního), se bude minimálně (tedy nejméně) shodovat s původním zájezdem (s výjimkou hotelu v konkrétní destinaci) podle uzavřené Smlouvy o zájezdu, tedy nový zájezd musí být shodný minimálně ve všech podstatných parametrech určujících charakter zájezdu a jeho podmínky:
  • nesmí dojít ke změně počtu platících osob, • délka nového zájezdu musí být minimálně stejná jako délka zájezdu původního, • musí být zachována kategorie hotelu, typ ubytování a rozsah stravování, • musí být zachován typ dopravy, • na nový zájezd bude účtována cena platná ke dni změny,
 • v případě, že cena nového zájezdu bude vyšší, než cena původního zájezdu, je zákazník povinen tento rozdíl doplatit před odjezdem na zájezd (bezplatná změna Smlouvy o zájezdu se vztahuje jen k částce, kterou uhradil zákazník za původní zájezd),
 • na nový zájezd nelze uplatnit slevy za včasný nákup (toto ustanovení neplatí, pokud je změna prováděna v době platnosti této slevy),
 • na nový zájezd nelze uplatnit žádnou další slevu,
 • nový zájezd nesmí být z nabídky PROGRAM SENIOR 55PLUS (toto ustanovení neplatí, je-li i původní zájezd z nabídky PROGRAM SENIOR 55PLUS a změna prováděna v době platnosti této akce),
 • nový zájezd nesmí být z nabídky DÍTĚ ZCELA ZDARMA (toto ustanovení neplatí, je-li i původní zájezd z nabídky DÍTĚ ZCELA ZDARMA a změna prováděna v době platnosti této akce),
 • nový zájezd nesmí být z nabídky DVĚ DĚTI ZCELA ZDARMA (toto ustanovení neplatí, je-li i původní zájezd z nabídky DVĚ DĚTI ZCELA ZDARMA a změna prováděna v době platnosti této akce),
 • bezplatnou změnu Smlouvy o zájezdu 10 dní před termínem zahájení zájezdu lze využít jen jednou.

CK si vyhrazuje právo o návrhu zákazníka rozhodnout (tj. přijmout návrh na změnu Smlouvy o zájezdu na základě posouzení, zda jsou splněny všechny podmínky uvedené výše, anebo nebrání-li tomu jiná okolnost) a své rozhodnutí zákazníkovi sdělit. Pokud s návrhem souhlasí, zašle zákazníkovi vhodným způsobem akceptaci návrhu změny Smlouvy o zájezdu a stanoví podmínky pro uzavření změny Smlouvy o zájezdu (např. doplatek ceny atd., a to v případě uvedeném výše). Pokud návrh neakceptuje, sdělí tuto skutečnost (bez nutnosti odvodnění) vhodným způsobem zákazníkovi. Pokud zákazníkovi CK nesdělí své rozhodnutí do pěti dnů od doručení návrhu zákazníka, má se za to, že CK návrh odmítla.

ZPĚT NA SEZNAM VÝHOD A BONUSŮ
Prioritní misto v letadle zdarma

Členové Alexandria Bonus Klubu s diamantovou kartou si na charterových letech mohou vybrat místo v letadle (platí do vyčerpání kapacity).

ZPĚT NA SEZNAM VÝHOD A BONUSŮ
KLUBOVÉ HOTELY S ČESKÝMI ANIMAČNÍ PROGRAMY

Klubové hotely Alexandria patří již léta mezi největší hity v naší nabídce a každoročně vzbuzují mezi našimi klienty ohromný ohlas a velké nadšení. A čím jsou naše klubové hotely tak výjimečné? Základem jsou kvalita ubytování i služeb, výhodná poloha pár kroků od pláže, all inclusive a samozřejmě super cena. Pomyslnou třešničkou na klubovém dortu pak je přítomnost našich animátorů s bohatým animačním programem plným zábavy nejen pro děti, ale i pro dospělé. Pro děti jsou v našich Alexandria Club hotelech otevřeny navíc i Karcoolčiny dětské kluby s programem šitým dětem na míru. Seznam klubových hotelů Alexandria naleznete zde.

ZPĚT NA SEZNAM VÝHOD A BONUSŮ
AKCE 125

Pokud jste přesunuli svůj zájezd na rok 2021, získali jste 125 % hodnoty zaplacené částky (výjimku tvořilo pojištění, které se do této částky nezapočetlo a které zůstalo v platnosti i pro nový zájezd) k čerpání na nákup libovolného zájezdu z nabídky CK Alexandria na léto 2021 (v ceně minimálně odpovídající této hodnotě či vyšší), byla Vám vystavena změna Smlouvy o zájezdu. Vaše původní Smlouva zůstala v platnosti na rok 2021. Nezměnily se podstatné náležitosti, ani zprostředkovatel zájezdu (provizní prodejce).

Budete-li mít zájem svůj zájezd zrealizovat v roce 2021, musíte aktivně požádat a to písemnou formou (např. e-mailem) a to nejpozději do 31. 3. 2021.

Převedenou hodnotu ani její část nelze proplatit v penězích (na rozdíl od poukazu na zájezd - LEX VOUCHERU, který je vystaven „jen“ na 100 % hodnoty uhrazených plateb, a který lze po 31. 8. 2021 vyměnit za peníze).

Na základě dohody mezi Vámi (objednavatelem) a CK ALEXANDRIA a.s. lze Smlouvu o zájezdu převést i na jinou osobu.

ZPĚT NA SEZNAM VÝHOD A BONUSŮ
ZÁKON č. 185/2020 Sb. (LEX VOUCHER)

Zákon č. 185/2020 sb. o některých opatřeních ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru označovaného jako SARS-COV-2 na odvětví cestovního ruchu řeší způsob vypořádání uhrazených plateb zrušeného zájezdu přeměnou na poukaz za zájezd (LEX VOUCHER). Tento zákon jsme použili na zájezdy s termínem zahájení od 20. února 2020 do 31. srpna 2020.

a) OCHRANNÁ DOBA

CK ALEXANDRIA a. s. využila ochrannou dobu stanovenou v zákoně č. 185/2020 Sb. pro všechny zájezdy s termínem zahájení od 20. února 2020 do 31. srpna 2020, které nebylo možné realizovat. Ochranná doba je doba, o kterou se odkládá vrácení plateb uhrazených společnosti ALEXANDRIA a.s. zákazníkem nebo v jeho prospěch za zájezd, jestliže tento peněžitý dluh vznikl pořadateli zájezdu v důsledku odstoupení od smlouvy o zájezdu podle § 2535 nebo § 2536 odst. 1 písm. b) občanského zákoníku.

§ 2535 občanského zákoníku:
Zákazník má právo odstoupit od smlouvy před zahájením zájezdu bez zaplacení odstupného, jestliže v místě určení cesty nebo pobytu nebo jeho bezprostředním okolí nastaly nevyhnutelné a mimořádné okolnosti, které mají významný dopad na poskytování zájezdu nebo na přepravu osob do místa určení cesty nebo pobytu. V takovém případě má zákazník právo na vrácení veškerých uhrazených plateb za zájezd, nemá však právo na náhradu škody.

§ 2536 odst. 1 písm. b) občanského zákoníku:
Pořadatel může odstoupit od smlouvy, pokud mu v plnění závazku brání nevyhnutelné a mimořádné okolnosti a zrušení zájezdu oznámil zákazníkovi bez zbytečného odkladu ještě před zahájením zájezdu.

b) ZÁJEZD STEJNÉ JAKOSTI

Zájezd stejné jakosti se bude minimálně (tedy nejméně) shodovat s původním zájezdem podle původní Smlouvy o zájezdu ve všech podstatných parametrech určujících charakter zájezdu a jeho podmínky:

 • nesmí dojít ke změně počtu zákazníků,
 • nesmí dojít ke změně počtu dospělých a dětí,
 • nesmí dojít ke změně počtu platících osob,
 • nesmí dojít ke změně jmen zákazníků,
 • termín konání nového zájezdu by měl kopírovat původní termín,
 • typ dopravy a dopravní prostředek musí být zachován,
 • délka nového zájezdu musí být minimálně stejná jako délka zájezdu původního,
 • musí být zachována kategorie hotelu, typ ubytování a rozsah stravování,
 • nový zájezd musí být v minimálně stejné ceně,
 • nový zájezd nesmí být z nabídky PROGRAM SENIOR 55PLUS (toto ustanovení neplatí, je-li i původní zájezd z nabídky PROGRAM SENIOR 55PLUS),
 • nový zájezd nesmí být z nabídky DÍTĚ ZCELA ZDARMA (toto ustanovení neplatí, je-li i původní zájezd z nabídky DÍTĚ ZCELA ZDARMA).

c) POUKAZ NA ZÁJEZD (LEX - VOUCHER)

Poukaz na zájezd v souladu se zákonem č. 185/2020 Sb. na částku, odpovídající hodnotě veškerých uhrazených plateb za zájezd, a to za všechny cestující, tak, jak byli uvedeni ve Smlouvě o zájezdu, byl zasílán zákazníkovi (objednavateli) elektronicky nebo v tištěné podobě. Nad rámec uvedené hodnoty je součástí poukazu na zájezd i cestovní pojištění, které zůstalo v platnosti i pro nový zájezd (v případě nevyčerpání poukazu na zájezd je pojistné nevratné).

Pokud zákazník neuhradil zájezd v plné výši, pak poukaz není možné směnit za náhradní zájezd stejné jakosti, aniž by zákazník doplatil původní cenu zájezdu.

Pokud zákazník uhradil zájezd v plné výši a je-li navrhovaný náhradní zájezd stejné jakosti, nesmí pořadatel požadovat od zákazníka nad rámec poukazu na zájezd doplacení případného rozdílu v ceně oproti původní smlouvě o zájezdu. Je-li navrhovaný náhradní zájezd vyšší jakosti, je zákazník povinen zaplatit rozdíl v ceně jen tehdy, jestliže pořadatel zákazníkovi nabídl současně také zájezd stejné jakosti a zákazník této nabídky nevyužil.

Na základě dohody mezi objednavatelem a CK ALEXANDRIA a.s. lze poukaz na zájezd převést i na jinou osobu, ovšem pouze a jedině při uplatnění (při koupi nového zájezdu).

Uzavřené pojištění se společností ERV Evropská pojišťovna, a. s., se sídlem Křižíkova 237/36a, 186 00 Praha 8, IČO 492 40 196, zapsané v OR vedeném Městským soudem v Praze ke spisové značce B 1969, zůstává v platnosti i po zániku Smlouvy o zájezdu a bude upraveno podle podmínek nového zájezdu. Při výběru zájezdu vyžadujícího vyšší či širší pojistnou ochranu zákazník doplatí pouze rozdíl v ceně.

Pokud nedojde k uplatnění poukazu na nový zájezd, pojištění zanikne bez náhrady.

Platnost poukazu končí nejpozději 31. srpna 2021, tj. je platný po celou dobu trvání ochranné doby.

Částku uvedenou na poukazu je možné využít na kterýkoliv zájezd z nabídky cestovní kanceláře ALEXANDRIA a. s.

Tento poukaz na zájezd je chráněn pojištěním pro případ úpadku pořadatele podle zákona upravujícího některé podmínky podnikání a výkon některých činností v oblasti cestovního ruchu.

Závazek CK, jehož plnění bylo odloženo po dobu trvání ochranné doby (do 31. 8. 2021), se považuje za splněný využitím poukazu na zájezd k úhradě ceny náhradního zájezdu, která není nižší než peněžní částka.

Poukaz lze uplatnit ve všech značkových prodejnách CK ALEXANDRIA a. s., na těchto webových stránkách a u prodejce, u kterého byl původní zájezd zakoupen.

V případě, že zákazník nepožádá CK ALEXANDRIA a. s. o náhradní zájezd nebo nevyužije nabídky pořadatele k uzavření smlouvy o zájezdu, vrátí pořadatel zákazníkovi veškeré uhrazené platby nejpozději do 14 dnů od skončení ochranné doby. Zákazník - objednavatel nemůže žádat peníze dříve než po uplynutí 12 měsíců od vydání poukazu (LEX VOUCHERU).

d) POUKAZ NA ZÁJEZD NA ČÁSTKU V HODNOTĚ ODPOVÍDAJÍCÍ 10 % ZE ZAPLACENÉHO ODSTUPNÉHO

Zákazníkovi - objednavateli zájezdu byl vydán poukaz na zájezd na částku v hodnotě odpovídající 10 % ze zaplaceného odstupného (za všechny cestující, tak, jak byli uvedeni ve Smlouvě o zájezdu), na které má CK nárok, a to za podmínek:

 • zanikla-li smlouva o zájezdu podle § 2533 občanského zákoníku (tj. odstoupí-li zákazník od Smlouvy o zájezdu na základě svého svobodného rozhodnutí, nebo odstoupí-li CK od Smlouvy o zájezdu před zahájením zájezdu z důvodu porušení povinnosti zákazníka),
 • bylo-li zaplaceno odstupné,
 • požádal-li zákazník u zájezdů s termínem zahájení od 20. února 2020 do 31. srpna o vydání poukazu v hodnotě 10 % zaplaceného odstupného (tedy 10 % hodnoty zaplacených stornopoplatků).

Doba platnosti poukazu je 12 měsíců od jeho vydání. V případě, že zákazník nepožádá CK o zájezd nebo nevyužije nabídky CK k uzavření smlouvy o zájezdu, marným uplynutím doby platnosti, poukaz v hodnotě odpovídající 10% ze zaplaceného odstupného zaniká.

Tento poukaz, ani jeho část, nelze směnit za peníze, lze ho využít na kterýkoliv zájezd z nabídky CK ALEXANDRIA a. s. a uplatnit ve všech značkových prodejnách CK ALEXANDRIA a. s., na těchto stránkách a u prodejce, u kterého byl původní zájezd zakoupen.

Tento poukaz na zájezd je chráněn pojištěním pro případ úpadku pořadatele podle zákona upravujícího některé podmínky podnikání a výkon některých činností v oblasti cestovního ruchu.

ZPĚT NA SEZNAM VÝHOD A BONUSŮ
POUKÁZKA NA ZÁJEZD

Zákazníkovi - objednavateli zájezdu byla vydána poukázka na zájezd (v souladu s ustanovením § 1939 a následně zákonem č. 89/2012 Sb. Občanský zákoník, nikoliv v souladu se zákonem č. 185/2020 Sb.) na částku odpovídající 125 % hodnoty uhrazených plateb, bez pojištění, které bylo od uhrazených plateb odpočteno.

Tato poukázka na zájezd platí do 31. 12. 2021, lze ji využít na kterýkoliv zájezd z nabídky CK ALEXANDRIA a. s. na rok 2021 nebo 2022 a uplatnit ve všech značkových prodejnách CK ALEXANDRIA a. s., na těchto www stránkách a u prodejce, u kterého byl původní zájezd zakoupen. Na základě dohody mezi objednavatelem a CK ALEXANDRIA a.s. lze poukázku na zájezd převést i na jinou osobu.

V případě, že zákazník nepožádá CK o zájezd nebo nevyužije nabídky CK k uzavření Smlouvy o zájezdu, poukázka zaniká (uplynutím doby platnosti) a CK ALEXANDRIA a.s. na žádost objednavatele (nutné podat po uplynutí doby platnosti, nejpozději do 15. 1. 2022) vyplatí částku v hodnotě svého závazku (tedy nikoli částku v hodnotě poukázky, ale částku odpovídající Vašemu požadavku na vrácení plateb uhrazených zákazníkem po odpočtu stornopoplatku a pojištění a bez navýšení o 25 %).

To, že nabízíme vracení dlužné částky v lednu 2022 je jen ujištění, že zákazník o peníze, které CK dluží, nepřijde (nevybere-li si zájezd nebo z nějakého důvodu poukázku v roce 2021 nevyužije).

ZPĚT NA SEZNAM VÝHOD A BONUSŮ
ODMĚNA ZA PLATBU ONLINE

Odměnu za platbu on-line získáte za provedení kompletní rezervace zájezdu a on-line platby (platební kartou nebo převodem z účtu na účet) zálohy nebo celé částky (v případě rezervace ve lhůtě kratší než 60 dnů před odjezdem).

Výše odměny za platbu on-line se řídí následujícími pravidly:
Odměna za platbu on-line 500 Kč – cena zájezdu za osobu 14 000 Kč a více.
Odměna za platbu on-line 400 Kč – cena zájezdu za osobu od 11 000 do 13 999 Kč.
Odměna za platbu on-line 300 Kč – cena zájezdu za osobu od 9 000 do 10 999 Kč.
Odměna za platbu on-line 200 Kč – cena zájezdu za osobu od 7 000 do 8 999 Kč.
Odměna za platbu on-line 100 Kč – cena zájezdu za osobu od 2 000 do 6 999 Kč.

Odměnu za platbu on-line získá každá platící osoba (včetně dětí a osob na přistýlkách) za podmínek, že celková cena zájezdu je vyšší než 2 000 Kč.

Jak získat odměnu za platbu on-line v rámci webových stránek CK Alexandria?

 • vybrat hotel a termín
  (vybráním hotelu s následným výběrem termínu Vaší dovolené můžete začít svou rezervaci kliknutím na zelené tlačítko rezervovat)
 • zadat počet osob a jejich věk
  (zadáním věku všech účastníků zájezdu Vám bude nabídnut výběr ubytovacích kapacit - počet a typ)
 • vyplnit kompletní rezervaci
  (v dalším kroku rezervace zvolíte možnost Konečná cena včetně odměny za platbu on-line a vyplníte kompletní rezervační formulář. Tento krok Vám zabere jen pár minut. Kliknutím na zelené tlačítko zaplatit a objednat se přesunete do kroku Platba)
 • provést on-line platbu
  (v kroku Platba si zvolíte jednu z on-line platebních metod a zadáte výši úhrady. Následným kliknutím na tlačítko Zaplatit budete přesměrování do zabezpečeného platebního rozhraní, kde provedete platbu)
 • potvrzení objednávky
  (po provedení platby za zájezd budete přesměrování zpět na stránky www.alexandria.cz, kde v přehledu plateb uvidíte připsanou platbu za zájezd, uvidíte ji i v návrhu Smlouvy o zájezdu, která Vám byla zaslána na Váš e-mail. Naši pracovníci Vás budou kontaktovat v nejbližší době)
ZPĚT NA SEZNAM VÝHOD A BONUSŮ
K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace Poučení o cookies