Dovolená Alexandria

+420 270 007 007 každý den 8 – 21 hod.

Odpovědi na nejčastější otázky


Co znamená akce „Dítě zcela zdarma“?

Jednou z našich akcí je nabídka Dítě zcela zdarma, která platí u vybraných kapacit, kdy cestují dvě dospělé osoby a dítě, které je na přistýlce. V rámci této akce je cena za dítě 0 Kč, platí pouze pojištění. K této akci se již nedá využít sleva na dospělé osoby.

Co znamená akce „Senior program“?

Naše cestovní kancelář nabízí vlastní senior program, kdy ve vybraných termínech a vybraných ubytovacích kapacitách nabízíme slevu pro osobu starší 55 let, i pokud s ní cestuje osoba, která uvedený věk ještě nedovršila. Sleva je poskytována druhé osobě na lůžku a nedá se kombinovat s žádnou jinou slevou či akcí.

Co znamená akce „Dítě zdarma“?

Pro děti naše cestovní kancelář nabízí několik typů akcí, jednou z nich je dítě pobyt a strava zdarma, kdy dítě na přistýlce cestuje pouze za cenu letenky, stravu a ubytování má zdarma. Tyto nabídky máme u většiny ubytovacích kapacit, u některých i na obě děti na přistýlce.

Jaké nabízíte pojištění?

Pro naše klienty nabízíme cestovní pojištění od ERV pojišťovny, které zahrnuje asistenční služby, pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu, zavazadel, odpovědnosti za škody a zrušení cesty. Podrobnosti k pojištění a limity plnění najdete zde: Cestovní pojištění.

Je opravdu důležité se pojistit na cestu?

Zde opravdu není vhodné podcenit riziko důsledků plynoucích z nesjednaného pojištění. V zahraničí můžete potřebovat lékařské ošetření, hospitalizaci v nemocnici, nechtěně způsobíte škodu a v neposlední řadě se může stát, že nemůžete odcestovat z důvodu náhlé nemoci. Pokud nejste na tato rizika řádně připojištěni, veškeré výdaje na místě se Vám řádně prodraží. V případě, že neodjedete na dovolenou, náklady vynaložené na zakoupení pobytu a dopravu se vrací jen částečně nebo nejsou vratné vůbec.

Má vaše cestovní kancelář pojištění CK proti úpadku?

Naše cestovní kancelář je pojištěna proti úpadku u ERV pojišťovny, certifikát najdete zde: Pojištění proti úpadku.

Co znamená Alexandria bonus klub a jaké to má výhody?

Náš věrnostní program, klienti, kteří s námi opakovaně cestují, mohou využívat výhody stálých klientů. Zákazníci získávají za nákup dovolené bonusové šeky, které mohou uplatnit jako slevu na další zájezd, dále poskytujeme členům ABK slevy na fakultativní výlety, slevu z katalogové ceny zájezdu při koupi apod. Přihlášku a podrobnosti k členství najdete zde: Alexandria Bonus Klub.

Co znamená akce „Každý den něco navíc“?

U většiny leteckých zájezdů z katalogu Léto 2016 mají zákazníci možnost získat ke svému zájezdu každý den něco navíc, např. extra slevu pro každou osobu na pevném lůžku, auto na dva dny zdarma, parkování u letiště Václava Havla zdarma, speciální catering na palubě letadla a mnoho dalších hodnotných odměn, slev a bonusů. A to včetně většiny zájezdů z nabídky DÍTĚ ZCELA ZDARMA! Každá odměna má svůj časový limit čerpání, to znamená, že na daný hotel je k dispozici pouze jeden kalendářní den. Odměny a slevy se liší u jednotlivých hotelů a termínů, liší se i podle toho, kdy zájezd klient kupuje. Po skončení časového limitu tato odměna zmizí nebo se nahradí jinou.

Proč je na webu jiná cena než když zájezd rezervuji?

Naše akce se vzájemně nesčítají a pro některého klienta je výhodnější využít jednu, pro jiného jinou, akci. V upoutávkách na našem webu je uvedena cena po časové slevě, případně cena nabídky Last Minute (je-li u tohoto zájezdu vyhlášena). Uvedená cena platí pro nabídku nejlevnějšího typu pokoje. U zájezdů, kde lze uplatnit jinou akci (např. Dítě zcela zdarma) nebo je více typů pokojů (cenově rozlišených) se konečná cena zájezdu může lišit dle obsazení (uplatnění jiného typu akce) a typu pokoje. Nabídne se Vám tedy vždy nejvýhodnější cena pro Vámi zvolený počet osob a jejich věk s ohledem na volné pokoje v daném termínu.

Jaký je letový řád?

Letové řády na letní sezónu zatím nejsou pevně stanoveny, platné časy odletu a příletu budou uvedeny na našich stránkách a v pokynech k odletu týden před nástupem na zájezd.

Co to je „Kapesné 66 EUR“?

V rámci vyhlášené akce klienti obdrží na letišti před odletem do destinace kapesné ve výši 66 EUR na jednu cestovní smlouvu. Tato akce platí pro klienty, kteří ji mají uvedenou na Smlouvě o zájezdu.

Nabízíte parkování na letišti?

Jedna z nabízených nepovinných služeb je parkování na letišti Václava Havla v Praze, tuto službu zajišťujeme ve spolupráci s naším partnerem. Jedná se o parkoviště vzdálené cca 5 minut jízdy od Letiště Václava Havla, náš smluvní partner zajišťuje odvoz a dovoz klientů se zavazadly na/z letiště.

Jaké poukázky lze využít na koupi zájezdu?

Naše cestovní kancelář přijímá většinu poukázek, kompletní přehled a pravidla přijímání poukázek najdete zde: Poukázky. Rovněž spolupracujeme s nejpoužívanějšími on-line systémy zaměstnaneckých benefitů - BENEFIT PLUS a Benefity.

Když si teď koupím zájezd do některé destinace a před odletem jej budu chtít změnit, vyměníte mi ho?

Pro sezónu 2016 jsme zavedli novinku – možnost, aby zákazník navrhl CK bezplatnou změnu Smlouvy o zájezdu. Tento návrh je třeba podat písemně (dopisem, emailem nebo na kterékoli z našich poboček). Při splnění všech daných podmínek a dostupnosti nově zvoleného zájezdu se budeme snažit všem zákazníkům vyjít vstříc a vyhovět jim. Přesné znění podmínek bezplatné změny zájezdu najdete v článku 5 Smlouvy o zájezdu zde: Smlouva o zájezdu. Z podmínek vybíráme:

  • návrh nám bude doručen nejpozději 10 dnů před zahájením zájezdu
  • nesmí se jednat o zájezd, kde let je provozován na pravidelných linkách,
  • nesmí se jednat o zájezdy, které nepořádá CK Alexandria,
  • zákazník má sjednáno (i ve prospěch všech účastníků) cestovní pojištění Alexandria Europe,
  • nový zájezd, který si zákazník vybere (namísto původního), se bude minimálně shodovat s původním zájezdem ve všech podstatných parametrech určujících charakter zájezdu,
  • nový zájezd má stejnou nebo vyšší cenu než původní a pokud bude cena nového zájezdu vyšší, je zákazník povinen tento rozdíl doplatit před odjezdem na zájezd.
Jaká je povolená váha zavazadla a jaký je poplatek za nadváhu zavazadel na charterových letech?

Na charterových letech Travel Service ve třídě Economy je maximální povolená váha zavazadla 15 kilogramů. U odbavení na letišti před odletem se za každý kilogram nadváhy navíc počítá poplatek 160 Kč. U nás si můžete předem objednat nadváhu zavazadla za výhodnější cenu (až o 35 %), než kterou byste platili na letišti při odbavení. Detailní informace najdete zde: Nadváha zavazadel.

Co se považuje za „noc“ v hotelu?

Obecně se považuje za noc, kterou klient strávil v hotelu, přítomnost na pokoji v době mezi 16:00 a 10:,00 h druhého dne. Pokud tedy klient přijede do hotelu až k ránu, ale je okamžitě ubytován, čerpá již tuto noc. A naopak, pokud může zůstat na pokoji do večerních hodin posledního dne, považuje se toto také za čerpání noci.

Podrobný popis jednotlivých akcí, přesné podmínky využití a kombinací s jinými slevami najdete zde: Akce a slevy.

Jak je rozvržena platba zájezdu?

Platba zálohy za zájezd se provádí při sepsání objednávky a činí 5 000 Kč na dospělou osobu a 1 000 Kč za platící dítě. Pokud je dítě v akci Dítě zcela zdarma, pak zálohu neplatí. U zájezdů, kdy je cena nižší než 10 000 Kč se hradí záloha 50%. Celková cena zájezdu se doplácí měsíc před nástupem na zájezd. Pokud je zájezd objednán méně než 30 dní před nástupem, hradí se plná cena při objednávce zájezdu.


CK Alexandria
spolupracuje

ERV pojišťovna Benefity pro válečné veterány Platební brány

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte,
sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
ZÁLOHA 990 KČ<BR> k tomu pojištění za 1 Kč ... více