+420 270 007 007denně 8 – 21 hod.
Rozbalit vyhledávací formulář
Nerozhoduje
Nerozhoduje
květen 2024
květen
poútstčtsone
červen
poútstčtsone
  Osob: 2 + 0
  Počet osob
  Věk 1. osoby
  Věk 2. osoby
  Nerozhoduje
  Nerozhoduje
  Nerozhoduje
  Nerozhoduje

  Lordos Beach

  PathPathPathPath
  • Přímo u písčité pláže
  • Slunečníky a lehátka na pláži zdarma
  • Prověřená kvalita
  • Moderní pokoje
  • Wi-fi
  • Termín
   14.06. – 21.06.2024 (8 dní / 7 nocí)
  • Doprava
   Letecky - Praha
  • 0
   červen 2024
   poútstčtsone
  • Počet osob
   2 dospělí + 0 dětí
   Počet osob
   Věk 1. osoby
   Věk 2. osoby
  • Strava
   Polopenze


  Zjišťujeme pro Vás cenu.

  Tento hotel kombinuje prvotřídní ubytování s výborným jídlem a skvělým servisem. Chloubou hotelu je krásná písčitá pláž a velká zahrada, která je po celý den dějištěm nejrůznějších aktivit.

  Poloha:

  Velmi oblíbený hotel se nachází v centru klidnější turistické zóny letoviska Larnaka zvané Dhekelia. Vzdálenost od letiště je cca 25 km. Samotné centrum Larnaky je vzdáleno cca 15 km. Hotel leží přímo u krásné soukromé písčité pláže.

  Vybavení:

  Rozlehlá vstupní hala s recepcí, tematické restaurace, koktejl bar s živou hudbou, dva bary v zahradě, velkolepě řešený venkovní bazén s kaskádami a mosty, krytý vyhřívaný bazén, vířivka s vodopádem, malý vodní park se skluzavkou, dětské hřiště, miniklub, sportovní klub a obchod se suvenýry. Hotel pořádá pro své hosty několikrát týdně animační programy, dále různé společenské a zábavní programy (kyperské večery, show, kabaret, živá hudba).
  Zdarma: Wi-Fi (v recepci), slunečníky a lehátka u bazénu.
  Za poplatek: fitness, tenis, stolní tenis.

  Ubytování:

  Moderně a vkusně zařízené pokoje s bočním výhledem na moře s balkonem nebo terasou a sociálním zařízením (sprcha nebo vana, WC, fén) jsou klimatizovány (klimatizace zdarma) a vybaveny TV/SAT, trezorem a minibarem. Možnost jedné přistýlky. Dětská postýlka na vyžádání zdarma. Pokoje s výhledem na moře za příplatek.

  Stravování:

  Polopenze. Snídaně a večeře jsou podávány formou bufetu v hotelové restauraci. Možnost dokoupení obědů.

  Pláž:

  Písčitá pláž se nachází přímo u hotelu. SLUNEČNÍKY A LEHÁTKA NA PLÁŽI ZDARMA.

  GPS:

  34.977865, 33.690273

  Cena:


  V ceně zájezdu je zahrnuto:
  • letecká přeprava včetně letištních a bezpečnostních tax, palivové přirážky a emisního příplatku
  • transfery do pobytového místa a zpět
  • ubytování - počet noclehů a služby dle popisu
  • česky/slovensky mluvící delegát na telefonu
  • pojištění proti úpadku cestovní kanceláře

  K ceně zájezdu lze na objednávku zákazníka připlatit (nepovinné příplatky):
  • volitelné doplňkové služby
  • doporučený příplatek za cestovní pojištění Holiday Europe včetně pojištění storna zájezdu (více informací zde)
   storno/plnění do 50 000 Kč850 Kč/osoba starší 15 let/pobyt
   storno/plnění do 50 000 Kč640 Kč/dítě od 0 do 15 let/pobyt
  doporučený příplatek cestovní pojištění Holiday Europe Plus včetně pojištění storna zájezdu (více informací zde)
   storno/plnění do 80 000 Kč990 Kč/osoba starší 15 let/pobyt
   storno/plnění do 80 000 Kč740 Kč/dítě od 0 do 15 let/pobyt
   storno/plnění do 50 000 Kč 890 Kč/dítě od 0 do 15 let/pobyt

  Pro výpočet ceny zájezdu byla použita cena ropy a leteckého paliva ke dni 25. 8. 2023. Pro výpočet ceny zájezdu byl použit směnný kurz ČNB střed (EUR/Kč a USD/Kč) ke dni 25. 8. 2023.

  Upozornění: Pro případ, že v místě určení cesty nebo pobytu nebo jeho bezprostředním okolí nastanou mimořádné okolnosti mající svůj původ v pandemii či jiné epidemii rozsáhlého charakteru způsobené virovým nebo jinými zvlášť závažnými infekčními onemocněními, je poskytovatel ubytovacích i stravovacích služeb oprávněn změnit podmínky, za kterých jsou služby cestovního ruchu poskytovány a to tak, aby byly v souladu s přijatými opatřeními obecného charakteru (rozhodnutí orgánu veřejné moci) směřujícími k ochraně života a zdraví osob. V důsledku toho může dojít k dočasnému omezení poskytovaných služeb v plném rozsahu.

  Tento zájezd se řídí ve smyslu zákona č. 159/1999 Sb., o některých podmínkách podnikání v oblasti cestovního ruchu. Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Všechny potřebné podklady dle tohoto zákona jsou uvedeny v daných nabídkách, což je popis hotelu, kategorie, cenové podmínky atd. Tyto informace udává pořádající cestovní kancelář. Pořádání zájezdu se řídí podle všeobecných podmínek organizující cestovní kanceláře, které obdržíte společně se smlouvou o zájezdu.

  Výše uváděná cena za osobu je počítána jako celková cena za dané složení osob děleno počtem všech osob, nezohledňuje rozdílné ceny za jednotlivé osoby a jedná se o čistě matematický výpočet průměru.

  Kypr

  Poloha:

  Kypr je třetím největším ostrovem Středozemního moře. Jeho poloha je jihovýchodně od Malé Asie. Od tureckého území jej odděluje 75 kilometrů moře. Ze západu na východ měří 240 kilometrů a široký je 100 kilometrů. Kypr je ostrovem, kde se mísí prvky řecké, turecké a britské kultury. Moře je tu opravdu nádherné, vždyť podle pověsti se u kyperských břehů zrodila z mořské pěny bohyně krásy Afrodité. Voda je zde průzračně čistá. Nejkrásnější a nejvyhlášenější pláže najdete v Agia Napa, jejich bílý písek a čistá voda byly oceněny i v rámci UNESCO. Ostrov je rozdělen na dvě části, a to Kyperskou republiku a Tureckou republiku severního Kypru, která je ovšem uznávána pouze Tureckem. Tato dvě území jsou striktně oddělena zelenou linií. Je možné navštívit v rámci výletu i tureckou část.

  Rozloha:

  9 251

  Přírodní podmínky:

  Kypr je obecně považován za ostrov mnohých kontrastů a značné krásy. V zimě můžete současně lyžovat v horách Troodosu a koupat se ve vlnách moře.

  Počet obyvatel:

  cca 838 900, 98% pravoslavní

  Hlavní město:

  Nikósie (236 000 obyvatel)

  Jazyk:

  Řečtina a turečtina.

  Měna:

  EUR (Euro)

  Ceny:

  Obecně platí, že ceny na Kypru jsou vyšší než u nás. Oblíbenými suvenýry z Kypru bývají místní víno, sýr, olivy, ale také keramické nebo kožené výrobky. Nejznámějším vínem Kypru je tzv. likérové víno Commandaria – produkt klášterních mnichů.

  Platební karty:

  Běžné druhy platebních karet jsou přijímány v hotelech a půjčovnách automobilů. V obchodech a restauracích ne vždy akceptují platby kartou. Bankomaty jsou v každém větším městě i ve střediscích cestovního ruchu.

  Půjčování aut, motocyklů a kol:

  V každém turistickém letovisku na Kypru si lze zapůjčit automobil nebo motocykl. Ceny se pohybují od 35 EUR/den, automobily se ve většině autopůjčoven půjčují na dva a více dní. Dobře zde funguje i autobusová doprava, kterou zajišťují většinou soukromé společnosti. Jezdí se vlevo. Jízda vlevo je pozůstatkem Commonwealthu. Mimochodem anglicky zde mluví téměř každý. Na jízdu vlevo musíte pamatovat i při jízdě na kole.

  Pláže:

  Písečné nebo písečno-oblázkové pláže na Kypru jsou zpravidla veřejné, jsou vyhlášené svou čistotou a průzračným mořem. Platí se pouze za slunečníky a lehátka.

  Kypr

  Lokalita:

  Kypr je třetím největším ostrovem Středozemního moře. Kypr se dá popsat jako směsice řecké, turecké a britské kultury. Moře je tu opravdu nádherné, vždyť podle pověsti se u kyperských břehů zrodila z mořské pěny bohyně krásy Afrodité. Voda je zde průzračně čistá. Nejkrásnější a nejvyhlášenější pláže najdete v Agia Napa, jejich bílý písek a čistá voda byly oceněny i v rámci UNESCO.

  Kypr je považován za kolébku muzeí a jiných historických památek od řeckých chrámů a římských pozůstatků až po malované byzantské kostely a křižácké hrady. Za návštěvu určitě stojí hlavní město Nikósie, rozdělené na řeckou a tureckou část, dále pohoří Troodos, pláž Petra tou Romiou, kde se podle legendy zrodila bohyně Afrodité a také významné historické město severního Kypru – Famagusta, zapsané mezi památky UNESCO.

  Podmínky vstupu do země: Pro občany ČR na základě platného pasu nebo občanského průkazu se strojově čitelnými údaji je vyžadována platnost nejméně po dobu pobytu. K absolvování některých výletů je třeba cestovní pas.

  Odlety na Kypr jsou organizovány z letiště Praha, Brno, Ostrava. Příletové místo našeho letu je Larnaka, kde vás budou očekávat naši delegáti. Doba letu je cca 3,5 hodiny.

  Časový posun : + 1 hodina ke středoevropskému času

  Larnaka

  Lokalita:

  Výlety

  Fakultativní výlety

  NIKÓSIE - LARNAKA

  Tento výlet Vás zavede do hlavního města ostrova, které je zdí rozdělené na kyperskou a tureckou část. Kromě poznání tohoto zajímavého města je ponechán všem návštěvníkům čas na návštěvu taveren, řady obchodů a butiků.

  Orientační cena za osobu: 50 EUR, děti od 2 do 12 let: 30 EUR

  Fakultativní výlety

  POHOŘÍ TROODOS A KLÁŠTERY

  V průběhu tohoto výletu navštívíte pohoří Troodos, které se nachází v centrální části ostrova. Budete míjet kopce, údolí, piniové lesy, typické místní vesničky včetně vesničky Omodhos, proslulé místní architekturou. Cesta Vás zavede až k nejvyšší hoře ostrova Olympos, která je vysoká 1952 m n. m, navštívíte hrobku arcibiskupa Makariose III., který byl prvním prezidentem Kypru, a také kláštery Kykkos a Svatý Kříž, zvenku pak budete moci obdivovat architekturu kláštera Trooditissa.

  Orientační cena za osobu: 50 EUR, děti od 2 do 12 let: 30 EUR


  Fakultativní výlety

  PAFOS - KOURION

  Nejprve navštívíte starověké město Kourion a poté povede Vaše cesta do města Pafos, které je zapsané v kulturní listině měst UNESCO. Zastávka bude také u Dionysova domu, basiliky Ayia Paraskevi z 9. století a Afroditina útesu opředeného proslulou legendou.

  Orientační cena za osobu: 50 EUR, děti od 2 do 12 let: 30 EUR  SEVERNÍ KYPR

  Fakultativní výlety

  První cesta tohoto výletu povede do hlavního města ostrova Nikósie, odkud se vydáte do severní části Kypru do Kerynie a pohoří Pentadaktylos (nazývané Pět prstů). První zastávka bude u katedrály sv. Mikuláše ze 16. století n. l. Další zastávkou bude klášter Bellapais s jedinečnou gotickou architekturou a hrad Kerynia ze 7. století. Výlet pak můžete zakončit krátkým posezením v jedné z kaváren v přístavu Kerynia.

  Orientační cena za osobu: 70 EUR, děti od 2 do 12 let: 40 EUR
  DŮLEŽITÉ INFORMACE:
  • O kompletní nabídce výletů a cenách vás bude informovat delegát v místě pobytu.
  • Pro členy ALEXANDRIA BONUS KLUBU poskytujeme slevy z cen fakultativních výletů.
  • Uvedené ceny jsou pouze orientační, mohou se měnit.
  • Kurz ČNB ke dni 24. 3. 2021: 1EURO = 26.195 Kč.
  • Upozorňujeme na skutečnosti, že může dojít ke změně v programu výletu nebo z důvodu nenaplnění minimální kapacity i k jeho zrušení. Minimální počet pro uskutečnění výletu je 15 osob.
  • Výlety se platí v místní měně a jsou provázeny česky nebo slovensky mluvícím průvodcem cestovní kanceláře ALEXANDRIA