+420 270 007 007denně 8 – 21 hod.
Rozbalit vyhledávací formulář
Nerozhoduje
Nerozhoduje
březen 2024
březen
poútstčtsone
duben
poútstčtsone
  Osob: 2 + 0
  Počet osob
  Věk 1. osoby
  Věk 2. osoby
  Nerozhoduje
  Nerozhoduje
  Nerozhoduje
  Nerozhoduje

  Fllad Resort & SPA Alexandria Club

  PathPathPathPathPath

   Zvolený zájezd nelze on-line nacenit a rezervovat.

   Zanechte nám své údaje
   a naše operátorky Vás budou kontaktovat.
   Pokud to bude možné, pomohou Vám s rezervací, nebo Vám poradí s výběrem jiného zájezdu
   dle Vašich představ.

   Albánie

   Poloha:

   Albánie se nachází v severozápadní části Balkánského poloostrova. Západní část Albánie leží na pobřeží Jaderského moře, zatímco její jihozápadní část je omývána vodami Jónského moře. Celková délka pobřeží činí cca 450 km. Na severu hraničí s Černou Horou, na východě s Makedonií a na jihovýchodě s Řeckem.

   Rozloha:

   28 748 km2

   Přírodní podmínky:

   Albánie je rozmanitou zemí, kde naleznete jak atraktivní přímořská letoviska, tak i divoké hory pokryté nedotčenou přírodou, protínané hlubokými údolími, impozantními kaňony, křišťálově čistými jezery a řekami.

   Počet obyvatel:

   cca 2 870 000, 57 % muslimové.

   Hlavní město:

   Tirana, 500 000 obyvatel.

   Jazyk:

   albánština.

   Měna:

   albánský lek.

   Ceny:

   Místní měnu lze v destinaci směnit z dolarů nebo eur (často za ně můžete nakoupit i přímo – ale obvykle v horším kurzu). Ceny jsou zde obdobné, často i o něco nižší než u nás. Platí však, že v hotelových komplexech jsou ceny vyšší než v turisticky méně vyhledávaných lokalitách. Typickými albánskými suvenýry jsou zdejší originální keramika, místní vína či olivový olej.

   Platební karty:

   Půjčování aut, motocyklů a kol:

   Pláže:

   Albánské pobřeží lemují široké zlatavé písčité pláže s pozvolným vstupem do moře, což ocení nejen rodiny s dětmi. Většina hotelů disponuje svými vyhrazenými úseky pláže, kde klienti mohou zdarma využít plážového servisu. Najdete zde však i zatím turismem nedotčené pláže vhodné k relaxaci a romantickým procházkám podél pobřeží s nezapomenutelnými panoramaty zdejší panenské přírody v pozadí.

   Albánie

   Durrës

   Lokalita:

   Letovisko Durrës (česky Drač) je druhým největším městem Albánie a pyšní se dlouhou a opravdu zajímavou historií. Durrës je považováno za jedno z nejstarších měst Albánie a v minulosti dokonce bývalo městem hlavním. Město Durrës je dnes však již považováno za nejčastěji navštěvované přímořské letovisko v Albánii, známé zejména pro své krásné písčité pobřeží lemující celý záliv, zlatavé pláže, azurově modré moře a výborné podmínky pro koupání. Návštěvu tohoto živého letoviska doporučujeme všem, kteří kromě moře a pláží chtějí poznat trochu albánské historie a kultury. Naleznete zde nespočet hotelů, restaurací, barů a kaváren, kde si můžete vychutnat mořské speciality a tradiční albánská jídla, která z velké části kombinují italskou a řeckou kuchyni. Milovníkům historie doporučujeme návštěvu velkolepých městských hradeb, mešity Fatih, římského amfiteátru, největšího na Balkáně, či stále funkčních římských lázní.
   Pláže: Pláže Dračské zátoky jsou písčité, vstup do moře je velmi pozvolný. Převážná většina pláží je veřejných. Hotely si ale velmi často část pláže pronajímají, aby svým hostům mohly poskytnout plážový servis zdarma.

   Výlety

   Fakultativní výlety

   Hlavní město Tirana

   Během tohoto polodenního výletu navštívíte centrum Tirany a seznámíte se s novodobými dějinami této země. Navštívíte nejvýznamnější zdejší památky a zajímavosti, například sochu albánského národního hrdiny Gjergje Skanderbega, úchvatnou starobylou mešitu, velkoryse pojatou hlavní třídu, budovy ministerstev navržené italskými architekty ve 20. letech minulého století, pravoslavný kostel či atypickou čtvrť „Blloku“ s rezidencí bývalého diktátora Envera Hodžy. Po prohlídce města bude následovat návštěva nedaleké ekofarmy, kde na účastníky výletu bude kromě prohlídky farmy čekat i chutný oběd ve zdejší vyhlášené restauraci, kde jsou podávány tradiční albánské pokrmy.

   Orientační cena: 50 EUR, dítě 3–12 let 35 EUR, 0-2 roky zdarma

   Fakultativní výlety

   Město Berat (památka UNESCO)

   V rámci půldenního výletu budete moci obdivovat krásy více jak 2 000 let starého města Berat, které návštěvníky okouzlí svou typicky středověkou architekturou. Berat je nazýván „městem tisíce a jednoho okna“. Kromě známých čtvrtí, křesťanské Goricy a muslimského Mangalemu, nelze opomenout ani impozantní pevnost tyčící se nad městem, v jejíchž prostorách se nachází ikonografické muzeum. Prohlídka nezapomenutelného města Berat bude doplněna výkladem o historii tohoto nejstaršího albánského města, za zmínku rovněž stojí cenné křesťanské kodexy ze 6. a 9. století n. l. (na celém světě se jich dochovalo pouze sedm), které byly nalezeny v místním kostele Nanebevzetí Panny Marie. Program jistě ještě zpříjemní oběd s ochutnávkou místních specialit (zahrnuto v ceně).

   Orientační cena: 60 EUR, dítě 4–12 let 30 EUR, 0-3 roky zdarma

   Fakultativní výlety

   Ohridské jezero

   Během tohoto celodenního výletu navštívíte Ohridské jezero – nejhlubší jezero celého Balkánského poloostrova. Zastavíte se ve městě Pogradec, které leží na břehu tohoto průzračného jezera a kde se během procházky po zdejší promenádě budete moci kochat nezapomenutelnými výhledy na pohoří Albánie a Makedonie. Samotná cesta k Ohridskému jezeru je skvělou příležitostí pro poznání nedotčené albánské přírody, historie, ale i současného života země. Během projížďky po jezeře budete moci obdivovat klášter svatého Nauma z 10. století. Na závěr výletu se zastavíte v malebné vesničce Tushemist, kde si budete moci užít nádherný výhled na celé Ohridské jezero.

   Orientační cena: 70 EUR, dítě 3–12 let 55 EUR, 0-2 roky zdarma

   Okruh městem Drač otevřeným výletním autobusem

   Okružní jízda autobusem provází na jednotlivých zastávkách nejkrásnějšími místy tohoto nejstaršího albánského města. Na trase nechybí archeologické muzeum, palác krále Zoga I. ani místní promenáda. Některé památky jsou spojeny i s příjemnou procházkou např. římský amfifiteátr z 2 stol. n. l. Poslední částí programu je osobní volno k vlastnímu objevování tohoto malebného města.

   Orientační cena: 35 EUR, dítě 5–12 let 20 EUR, 0-4 roky zdarma

   Fakultativní výlety

   Hodnocení našich zákazníků

   Níže uvedená hodnocení, stejně jako hodnocení všech dalších hotelů na těchto stránkách, jsou vždy přesnými výsledky hodnocení našich zákazníků, kteří se zúčastnili zájezdu s CK Alexandria a vyplnili náš anketní lístek. Tento anketní lístek lze vyplnit pouze elektronicky, a to na základě odkazu, který zasíláme zákazníkům emailem po absolvování zájezdu. Jakékoli jiné hodnocení na jiných webech může být nepřesné, neobjektivní, zkreslené a někdy dokonce ovlivněné osobami, které s námi prokazatelně necestovaly.

   9,2 velmi dobré - skvělé
   462 hodnocení
   Kvalita ubytování9.2
   velmi dobré - skvělé
   Stravování8.9
   dobré - velmi dobré
   Vybaveni a služby hotelu8.9
   dobré - velmi dobré
   Úklid v hotelu9.3
   velmi dobré - skvělé
   Personál hotelu9.5
   velmi dobré - skvělé