Rozbalit vyhledávací formulář
Nerozhoduje
Nerozhoduje
červenec 2024
červenec
poútstčtsone
srpen
poútstčtsone
  Osob: 2 + 0
  Počet osob
  Věk 1. osoby
  Věk 2. osoby
  Nerozhoduje
  Nerozhoduje
  Nerozhoduje
  Nerozhoduje

  Henry Resort & SPA Alexandria Club

  PathPathPathPathPath
  • Dítě do 12 let ZDARMA nebo za zvýhodněnou cenu
  • Aquapark
  • Animace v češtině 15.6.-12.9.
  • Dětský klub 15.6.-12.9.
  • Písčitá pláž cca 150 m
  • Slunečníky a lehátka na pláži zdarma
  • Moderní interiéry
  • SPA centrum
  • Wi-fi
  • Senior program
  • Termín
   19.07. – 26.07.2024 (8 dní / 7 nocí)
  • Doprava
   Letecky - Praha
  • 0
   červenec 2024
   poútstčtsone
  • Počet osob
   2 dospělí + 0 dětí
   Počet osob
   Věk 1. osoby
   Věk 2. osoby
  • Strava
   All Inclusive


  Zjišťujeme pro Vás cenu.

  Novinkou mezi našimi klubovými hotely je Henry Resort Alexandria Club, hotel s moderními interiéry a příjemnou atmosférou ležící v klidné části letoviska Golem v blízkosti krásné písčité pláže. Hosté se zde mohou těšit na komfortní pokoje, služby all inclusive, stylový venkovní bazén a také nově otevřený aquapark. Potěší i bar přímo v bazénu nebo kvalitně zařízené SPA centrum. A chybět nebudou samozřejmě ani naši animátoři s bohatým programem plným zábavy pro děti i dospělé. Hotel je tak skvělým místem pro strávení nezapomenutelné dovolené plné pohody, relaxace i zábavy.

  Poloha:

  Hotel se nachází na okraji městečka Golem. Mezinárodní letiště v Tiraně je vzdáleno cca 43 km, nákupní možnosti v okolí hotelu, centrum letoviska cca 5 km od hotelu. Hotel je vzdálen cca 150 m od písčité pláže.

  Vybavení:

  Vstupní hala s recepcí, výtahy, restaurace, lobby bar (za poplatek), bar u bazénu (zdarma), dva bazény, dětské hřiště.
  Zdarma: Wi-Fi (v lobby a na pokojích), slunečníky a lehátka u bazénu, aquapark (skluzavky a tobogány), SPA centrum (ve vybrané časy, mimo procedur), fitness centrum.
  Za poplatek: SPA centrum (procedury).

  Ubytování:

  Pokoje s balkonem a sociálním zařízením (sprcha, WC, fén) jsou klimatizovány (klimatizace zdarma) a vybaveny TV/SAT, Wi-Fi, telefonem, trezorem (na vyžádání) a chladničkou (zdarma). Možnost dvou přistýlek. Maximální obsazenost dva dospělí a dvě děti nebo tři dospělí a jedno dítě.

  Stravování:

  Služby all inclusive zahrnují plnou penzi formou bufetu (snídaně od 7:30 do 10:00 h, obědy od 12:00 do 14:00 h, večeře od 19:00 do 21:00 h), odpolední občerstvení formou snacku od 16:00 do 17:00 h a neomezenou konzumaci vybraných místních alkoholických a nealkoholických nápojů v době od 10:00 do 22:00 h. Láhev pitné vody je za poplatek. Uvedené časy jsou orientační.

  Pláž:

  Písčitá pláž Mali Robit s pozvolným vstupem do moře je vzdálená cca 150 m od hotelu. SLUNEČNÍKY A LEHÁTKA NA PLÁŽI ZDARMA.

  Animace:

  Nabité animační programy v češtině pro děti a dospělé s Karcoolkou a Lexou
  Nový klubový hotel v Albánii Henry Resort & SPA Alexandria Club oživí v létě naši animátoři. Čekají Vás zde nabité animační programy, které budou kompletně v režii našich českých animátorů spolu s maskoty Karcoolkou a Lexou. Po celý den tak budete mít možnost vybrat si z programu plného různých her, soutěží či aktivit. Pro děti bude k dispozici Karcoolčin dětský klub se speciálním programem ušitým dětem na míru. A chybět nebude ani dětská diskotéka a následná večerní představení pro malé i velké.

  Animační sezona: 15. 6. – 12. 9. 2024
  Uvedený termín animací je orientační a může se změnit. Animační programy mohou být (především na začátku a konci animační sezony) omezeny, může být snížen počet přítomných animátorů či může dojít k jejich dočasnému zrušení.

  GPS:

  41.238264, 19.519204

  Cena:


  V ceně zájezdu je zahrnuto:
  • letecká přeprava včetně letištních a bezpečnostních tax a palivového příplatku
  • transfery do pobytového místa a zpět
  • ubytování - počet noclehů a služby dle popisu
  • česky/slovensky mluvící delegát
  • pojištění proti úpadku cestovní kanceláře

  K ceně zájezdu lze na objednávku zákazníka připlatit (nepovinné příplatky):
  • volitelné doplňkové služby
  • doporučený příplatek za cestovní pojištění Holiday Europe včetně pojištění storna zájezdu (více informací zde)
   storno/plnění do 50 000 Kč850 Kč/osoba starší 15 let/pobyt
   storno/plnění do 50 000 Kč640 Kč/dítě od 0 do 15 let/pobyt
  • doporučený příplatek cestovní pojištění Holiday Europe Plus včetně pojištění storna zájezdu (více informací zde)
   storno/plnění do 80 000 Kč990 Kč/osoba starší 15 let/pobyt
   storno/plnění do 80 000 Kč740 Kč/dítě od 0 do 15 let/pobyt

  Informace pro zákazníky:
  S platností od 1. 1. 2024 je po příjezdu na místě hoteliérem vybírána turistická taxa, kterou platí každá osoba na pevném lůžku. Výše turistické taxy na osobu a noc je 1,60 EUR.

  Pro výpočet ceny zájezdu byla použita cena ropy a leteckého paliva ke dni 25. 8. 2023. Pro výpočet ceny zájezdu byl použit směnný kurz ČNB střed (EUR/Kč a USD/Kč) ke dni 25. 8. 2023.

  Upozornění: Pro případ, že v místě určení cesty nebo pobytu nebo jeho bezprostředním okolí nastanou mimořádné okolnosti mající svůj původ v pandemii či jiné epidemii rozsáhlého charakteru způsobené virovým nebo jinými zvlášť závažnými infekčními onemocněními, je poskytovatel ubytovacích i stravovacích služeb oprávněn změnit podmínky, za kterých jsou služby cestovního ruchu poskytovány a to tak, aby byly v souladu s přijatými opatřeními obecného charakteru (rozhodnutí orgánu veřejné moci) směřujícími k ochraně života a zdraví osob. V důsledku toho může dojít k dočasnému omezení poskytovaných služeb v plném rozsahu.

  Tento zájezd se řídí ve smyslu zákona č. 159/1999 Sb., o některých podmínkách podnikání v oblasti cestovního ruchu. Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Všechny potřebné podklady dle tohoto zákona jsou uvedeny v daných nabídkách, což je popis hotelu, kategorie, cenové podmínky atd. Tyto informace udává pořádající cestovní kancelář. Pořádání zájezdu se řídí podle všeobecných podmínek organizující cestovní kanceláře, které obdržíte společně se smlouvou o zájezdu.

  Výše uváděná cena za osobu je počítána jako celková cena za dané složení osob děleno počtem všech osob, nezohledňuje rozdílné ceny za jednotlivé osoby a jedná se o čistě matematický výpočet průměru.

  Albánie

  Poloha:

  Albánie se nachází v severozápadní části Balkánského poloostrova. Západní část Albánie leží na pobřeží Jaderského moře, zatímco její jihozápadní část je omývána vodami Jónského moře. Celková délka pobřeží činí cca 450 km. Na severu hraničí s Černou Horou, na východě s Makedonií a na jihovýchodě s Řeckem.

  Rozloha:

  28 748 km2

  Přírodní podmínky:

  Albánie je rozmanitou zemí, kde naleznete jak atraktivní přímořská letoviska, tak i divoké hory pokryté nedotčenou přírodou, protínané hlubokými údolími, impozantními kaňony, křišťálově čistými jezery a řekami.

  Počet obyvatel:

  cca 2 870 000, 57 % muslimové.

  Hlavní město:

  Tirana, 500 000 obyvatel.

  Jazyk:

  albánština.

  Měna:

  albánský lek.

  Ceny:

  Místní měnu lze v destinaci směnit z dolarů nebo eur (často za ně můžete nakoupit i přímo – ale obvykle v horším kurzu). Ceny jsou zde obdobné, často i o něco nižší než u nás. Platí však, že v hotelových komplexech jsou ceny vyšší než v turisticky méně vyhledávaných lokalitách. Typickými albánskými suvenýry jsou zdejší originální keramika, místní vína či olivový olej.

  Platební karty:

  Půjčování aut, motocyklů a kol:

  Pláže:

  Albánské pobřeží lemují široké zlatavé písčité pláže s pozvolným vstupem do moře, což ocení nejen rodiny s dětmi. Většina hotelů disponuje svými vyhrazenými úseky pláže, kde klienti mohou zdarma využít plážového servisu. Najdete zde však i zatím turismem nedotčené pláže vhodné k relaxaci a romantickým procházkám podél pobřeží s nezapomenutelnými panoramaty zdejší panenské přírody v pozadí.

  :

  Albánie

  Durrës

  Lokalita:

  Letovisko Durrës (česky Drač) je druhým největším městem Albánie a pyšní se dlouhou a opravdu zajímavou historií. Durrës je považováno za jedno z nejstarších měst Albánie a v minulosti dokonce bývalo městem hlavním. Město Durrës je dnes však již považováno za nejčastěji navštěvované přímořské letovisko v Albánii, známé zejména pro své krásné písčité pobřeží lemující celý záliv, zlatavé pláže, azurově modré moře a výborné podmínky pro koupání. Návštěvu tohoto živého letoviska doporučujeme všem, kteří kromě moře a pláží chtějí poznat trochu albánské historie a kultury. Naleznete zde nespočet hotelů, restaurací, barů a kaváren, kde si můžete vychutnat mořské speciality a tradiční albánská jídla, která z velké části kombinují italskou a řeckou kuchyni. Milovníkům historie doporučujeme návštěvu velkolepých městských hradeb, mešity Fatih, římského amfiteátru, největšího na Balkáně, či stále funkčních římských lázní.
  Pláže: Pláže Dračské zátoky jsou písčité, vstup do moře je velmi pozvolný. Převážná většina pláží je veřejných. Hotely si ale velmi často část pláže pronajímají, aby svým hostům mohly poskytnout plážový servis zdarma.

  Výlety

  Fakultativní výlety

  Hlavní město Tirana a pevnost Kruja

  Během tohoto polodenního výletu navštívíte centrum Tirany a seznámíte se s novodobými dějinami této země. Navštívíte nejvýznamnější zdejší památky a zajímavosti, například sochu albánského národního hrdiny Gjergje Skanderbega, úchvatnou starobylou mešitu, velkoryse pojatou hlavní třídu, budovy ministerstev navržené italskými architekty ve 20. letech minulého století, pravoslavný kostel či atypickou čtvrť „Blloku“ s rezidencí bývalého diktátora Envera Hodžy. Po prohlídce města bude následovat návštěva nedaleké ekofarmy, kde na účastníky výletu bude kromě prohlídky farmy čekat i chutný oběd ve zdejší vyhlášené restauraci, kde jsou podávány tradiční albánské pokrmy.

  Orientační cena: 75 EUR, dítě 2–12 let 40 EUR, 0-2 roky zdarma

  Fakultativní výlety

  Město Berat (památka UNESCO)

  V rámci půldenního výletu budete moci obdivovat krásy více jak 2 000 let starého města Berat, které návštěvníky okouzlí svou typicky středověkou architekturou. Berat je nazýván „městem tisíce a jednoho okna“. Kromě známých čtvrtí, křesťanské Goricy a muslimského Mangalemu, nelze opomenout ani impozantní pevnost tyčící se nad městem, v jejíchž prostorách se nachází ikonografické muzeum. Prohlídka nezapomenutelného města Berat bude doplněna výkladem o historii tohoto nejstaršího albánského města, za zmínku rovněž stojí cenné křesťanské kodexy ze 6. a 9. století n. l. (na celém světě se jich dochovalo pouze sedm), které byly nalezeny v místním kostele Nanebevzetí Panny Marie. Program jistě ještě zpříjemní oběd s ochutnávkou místních specialit (zahrnuto v ceně).

  Orientační cena: 85 EUR, dítě 2–12 let 50 EUR, 0-2 roky zdarma

  Fakultativní výlety

  Ohridské jezero

  Během tohoto celodenního výletu navštívíte Ohridské jezero – nejhlubší jezero celého Balkánského poloostrova. Zastavíte se ve městě Pogradec, které leží na břehu tohoto průzračného jezera a kde se během procházky po zdejší promenádě budete moci kochat nezapomenutelnými výhledy na pohoří Albánie a Makedonie. Samotná cesta k Ohridskému jezeru je skvělou příležitostí pro poznání nedotčené albánské přírody, historie, ale i současného života země. Během projížďky po jezeře budete moci obdivovat klášter svatého Nauma z 10. století. Na závěr výletu se zastavíte v malebné vesničce Tushemist, kde si budete moci užít nádherný výhled na celé Ohridské jezero.

  Orientační cena: 90 EUR, dítě 2–12 let 50 EUR, 0-2 roky zdarma

  Okruh městem Drač otevřeným výletním autobusem

  Okružní jízda autobusem provází na jednotlivých zastávkách nejkrásnějšími místy tohoto nejstaršího albánského města. Na trase nechybí archeologické muzeum, palác krále Zoga I. ani místní promenáda. Některé památky jsou spojeny i s příjemnou procházkou např. římský amfifiteátr z 2 stol. n. l. Poslední částí programu je osobní volno k vlastnímu objevování tohoto malebného města.

  Orientační cena: 35 EUR, dítě 5–12 let 20 EUR, 0-4 roky zdarma

  Fakultativní výlety