Dovolená Alexandria

+420 270 007 007 každý den 8 – 21 hod.

Smlouva o zájezdu, Smluvní podmínky a další dokumenty

Pokud si chcete objednat zájezd online, pak si přečtěte tento návod.

1. Rezervace

Rezervaci konkrétního termínu lze provést osobně, telefonicky, e-mailem nebo on-line prostřednictvím internetu. Rezervace platí 7 dní (pokud Vám pracovníci CK nestanoví jinak, rezervujete-li on-line, není-li stanoveno v potvrzení rezervace nebo v návrhu Smlouvy o zájezdu jinak). V případě, že v této lhůtě neuzavřete Smlouvu o zájezdu, rezervace zaniká.

2. Smlouva o zájezdu

Pokud z jakéhokoli důvodu nechcete zájezd rezervovat online, můžete vyplnit Smlouvu o zájezdu - přihlášku ručně, zde si stáhněte formulář:

Vyplňte všechny údaje, které se týkají Vás i Vašich spolucestujících (účastníků zájezdu) ve Smlouvě o zájezdu - přihlášce cestovní kanceláře ALEXANDRIA spol. s r.o.. V případě, že nemáte spolucestujícího a přejete si být ubytován/a sám/sama, přeškrtněte ve Smlouvě o zájezdu zbývající kolonky s údaji o spolucestujících.

3. Podmínky účasti na zájezdu

Podmínkou účasti na zájezdu je dodržování nejen zákonných norem, ale i podmínek stanovených Smlouvou o zájezdu (včetně jejích součástí), přepravních podmínek jednotlivých dopravců, ale i hotelových a ubytovacích řádů. Důkladně se seznamte se Smluvními podmínkami CK Alexandria (kliknutím zde formát PDF) a s Důležitými informacemi o organizaci dopravy, ubytování, rozsahu a kvality služeb (kliknutím zde na tento text), které jsou nedílnou součástí Smlouvy o zájezdu.

4. Uzavření Smlouvy o zájezdu

Smluvní vztah mezi zákazníkem a CK vzniká uzavřením Smlouvy o zájezdu, ke kterému dojde na základě zákazníkem (objednatelem) podepsané Smlouvě o zájezdu a jejím potvrzením (podepsáním) ze strany CK. Požadovaná záloha je splatná (není-li stanoveno dle Smlouvy o zájezdu, nebo v katalogu u příslušného zájezdu jinak) nejpozději 7 dnů od uzavření Smlouvy o zájezdu. Datum splatnosti zálohy nebo souhrnné ceny pak bude uvedeno na Smlouvě o zájezdu. Samotná Smlouva o zájezdu představuje „potvrzení zájezdu“ ve smyslu ustanovení § 2525 o.z.

5. Způsob úhrady (údaj o způsobu platby, časovém rozvrhu plateb a výše zálohy, jakož i o poplatcích, které nejsou zahrnuty do souhrnné ceny)

Naše CK nabízí svým zákazníkům několik možností úhrady souhrnné ceny:

 1. bezhotovostní způsob platby
  • bankovním převodem nebo složenkou na číslo účtu 4364362/0800, Česká spořitelna, a.s., Praha 4. Jako variabilní symbol vždy uveďte číslo Vaší rezervace
  • platební kartou na pobočce nebo on-line na www.alexandria.cz.
 2. v hotovosti (ale jen do výše stanovené zákonem o omezení plateb v hotovosti, tj. 270 000 Kč) Zaplatíte-li souhrnnou cenu zájezdu (dále jen cenu zájezdu) nebo zálohu (zálohy) a doplatek přímo v naší CK, naše CK Vám vydá doklad o zaplacení.
Záloha na osobu činí (není-li ve Smlouvě o zájezdu, anebo v katalogu u příslušného zájezdu uvedeno jinak) 5 000 Kč za každého zákazníka CK (účastníka zájezdu) - dospělou osobu a 1 000 Kč za každého zákazníka CK (účastníka zájezdu) – dítě daného věku. U zájezdů v celkové ceně do 10 000 Kč na osobu činí záloha 50 %. Doplatek musí naše CK obdržet nejpozději 30 dní před stanoveným odjezdem. V případě, že naše CK v této lhůtě doplatek neobdrží, je oprávněna od Smlouvy o zájezdu odstoupit a místo obsadit jinými zákazníky, přičemž se bude dále postupovat podle Smluvních podmínek CK Alexandria.
V případě rezervace ve lhůtě kratší než 30 dnů před odjezdem uhradí zákazník (objednatel) cenu zájezdu v celkové výši objednaných služeb při uzavření Smlouvy o zájezdu na účet CK bankovním převodem, platební kartou, složenkou nebo v hotovosti. I v tomto případě nezapomeňte uvést variabilní symbol, který tvoří číslo Vaší rezervace.

Pokud zákazník uhradí na základě vlastního rozhodnutí jakoukoli část ceny zájezdu proviznímu prodejci (nikoliv CK), bude mít CK jeho povinnost uhradit cenu zájezdu za splněnou až okamžikem, kdy jí bude cena zájezdu uhrazena, resp. připsána na účet. CK doporučuje svým zákazníkům, aby při uzavření Smlouvy o zájezdu s provizním prodejcem provedli kontrolu požadované ceny zájezdu včetně platebních podmínek s cenou a platebními podmínkami požadovanými CK.

Pokud zákazník uhradí na základě vlastního rozhodnutí souhrnnou cenu (nebo jakoukoli část souhrnné ceny), tj. konečné ceny zájezdu, proviznímu prodejci (nikoliv CK), bude jeho povinnost uhradit souhrnnou cenu (nebo její část) splněna až okamžikem, kdy bude souhrnná cena (její část) CK uhrazena (v hotovosti, nebo připsána na účet CK). CK doporučuje svým zákazníkům, aby při uzavření Smlouvy o zájezdu s provizním prodejcem provedli kontrolu požadované souhrnné ceny zájezdu (konečné ceny zájezdu) včetně platebních podmínek s cenou a platebními podmínkami požadovanými CK.

V ceně zájezdu je zahrnuto (není-li uvedeno jinak):
 • letecká přeprava včetně letištních a bezpečnostních tax, palivové přirážky a emisního příplatku
 • transfery do pobytového místa a zpět
 • ubytování – počet noclehů a služby dle popisu v tabulkách
 • česky/slovensky mluvící delegát (není-li uvedeno jinak)
 • pojištění proti úpadku cestovní kanceláře.
K ceně zájezdu lze na objednávku zákazníka připlatit (nepovinné příplatky):
 • volitelné doplňkové služby
 • doporučený příplatek za komplexní cestovní pojištění včetně pojištění léčebných výloh, storna zájezdu a nevyužité dovolené
 • (podrobnosti viz Info o cestovním pojištění)
  storno/plnění do 50 000 Kč 550 Kč/osoba starší 15 let/pobyt
  storno/plnění do 50 000 Kč 300 Kč/dítě od 0 do 15 let/pobyt
  Ceny zájezdů uvedené v tabulkách jsou konečné.

  Pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře:

  Pro zákazníka:

  Vyplněnou a podepsanou Smlouvu o zájezdu zašlete e-mailem na rezervace@alexandria.cz nebo poštou na naše pobočky.

  Pro agenturu/provizního prodejce:

  Po vyplnění Smlouvy o zájezdu ji zašlete faxem na číslo 222 251 602, e-mailem na smlouva@alexandria.cz nebo poštou na adresu:
  CK ALEXANDRIA, 120 00 Španělská 2, Praha 2.

  Upozornění pro zákazníky:

  Katalog „Léto 2016 - Letecké zájezdy“ Pro výpočet konečné ceny zájezdu (včetně ceny za dopravu) byla použita cena ropy a leteckého paliva (pohonných hmot) ke dni 30. 9. 2015. Pro výpočet konečné ceny zájezdu byl použit směnný kurz ČNB střed (EUR/Kč a USD/Kč) ke dni 30. 9. 2015.

  Katalog „Léto 2016 - Vlastní a autobusová doprava“ Pro výpočet konečné ceny zájezdu byl použit směnný kurz ČNB střed (EUR/Kč a USD/Kč) ke dni 30. 9. 2015.

  Katalog „Zima - jaro 2016/2017 - Za sluncem k moři“ Pro výpočet konečné ceny zájezdu (včetně ceny za dopravu) byla použita cena ropy a leteckého paliva (pohonných hmot) ke dni 31. 7. 2016. Pro výpočet konečné ceny zájezdu byl použit směnný kurz ČNB střed (EUR/Kč a USD/Kč) ke dni 31. 7. 2015.

  Katalog „Zima - jaro 2016/2017 - Lyžařské zájezdy“ Pro výpočet konečné ceny zájezdu byl použit směnný kurz ČNB střed (EUR/Kč a USD/Kč) ke dni 30. 7. 2016.

  Katalog „Léto 2017 - Super First Minute“ Pro výpočet ceny zájezdu (včetně ceny za dopravu) byla použita cena ropy a leteckého paliva (pohonných hmot) ke dni 31. 8. 2016. Pro výpočet ceny zájezdu byl použit směnný kurz ČNB střed (EUR/Kč a USD/Kč) ke dni 31. 8. 2016.

  Individuální zájezdy Pro výpočet ceny u individuálních zájezdů neobsažených v katalozích bude použit směnný kurz ČNB střed (EUR/Kč a USD/Kč) ke dni uzavření Smlouvy o zájezdu.

  Nemáte-li prohlížeč PDF souborů, zde si jej můžete stáhnout a nainstalovat:
  Acrobat Reader - prohlížeč PDF souborů - velikost souboru cca 25MB!
  (soubor si uložte na disk, potom jej dvojím kliknutím spusťte a nainstalujte)

  Pokud i přesto budete mít problémy se čtením nebo instalací PDF souborů či Acrobat Readeru, napište nám a naši technici Vám ochotně pomůžou problémy vyřešit k Vaší spokojenosti, případně najdou jiné řešení.
  Mailovat můžete na adresu: rezervace@alexandria.cz.

  CK ALEXANDRIA Vám děkuje za Vaši přízeň a přeje Vám příjemnou dovolenou u moře.


CK Alexandria
spolupracuje

ERV pojišťovna Benefity pro válečné veterány

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte,
sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
ZÁLOHA 990 KČ<BR> k tomu pojištění za 1 Kč ... více