Dovolená Alexandria

+420 270 007 007 každý den 8 – 21 hod.

Nahrávám ...

Řecko - Samos

více informací, výlety
řadit nabídky podle:

Nalezeno 6 výsledků


Pavlis
Řecko - Samos - Votsalakia

Oblíbený komplex nízkých vilek v zahradě má ideální... více zde

Odměna za platbu online nova cena
cena od 7 990
Last minute

Nejbližší termín: 05.06. 2018
Doprava: letecky
(Praha)
Bez stravy
Polopenze
Snídaně

více zde

St. Nicholas***
Řecko - Samos - Mykali

Útulný hotel, postavený v tradičním řeckém stylu s... více zde

Akce:

Odměna za platbu online nova cena
cena od 15 990
Last minute

Nejbližší termín: 12.06. 2018
Doprava: letecky
(Praha)
All inclusive

více zde

Nikos
Řecko - Samos - Pythagorion

Příjemná, nově renovovaná studia, obklopená bujnou... více zde

Odměna za platbu online nova cena
cena od 7 990
Last minute

Nejbližší termín: 05.06. 2018
Doprava: letecky
(Praha)
Bez stravy

více zde

Sama**
Řecko - Samos - Pythagorion

Malý dvoupatrový rodinný hotel je situován v samotném... více zde

Odměna za platbu online
cena od 18 236

Nejbližší termín: 05.06. 2018
Doprava: letecky
(Praha)
Snídaně

více zde

Kokkari Beach***
Řecko - Samos - Kokkari

Tradiční menší hotel s přátelskou atmosférou, jen pár... více zde

Odměna za platbu online
cena od 18 236

Nejbližší termín: 05.06. 2018
Doprava: letecky
(Praha)
Snídaně
Večeře

více zde

Doryssa Seaside Resort*****
Řecko - Samos - Pythagorion

Luxusní hotelový komplex, postavený ve stylu malého... více zde

Odměna za platbu online
cena od 25 356

Nejbližší termín: 05.06. 2018
Doprava: letecky
(Praha)
Polopenze

více zde

Řecko - Samos

zpět na seznam hotelů Řecko - Samos - Výlety


Nádherné přírodní scenérie vybízející k výletům, křišťálová voda lákající k osvěžení, zapomenuté horské vesničky, přátelští obyvatelé, výborná kuchyně a ještě lepší víno, to jsou přednosti tohoto ostrova. Podle starořeckých pověstí se zde narodila bohyně Héra, budoucí manželka vládce bohů dia. Samos je také rodištěm matematika a filozofa Pythagora.

Poloha ostrova: Ostrov Samos se nachází v severní části Egejského moře, pouhý kilometr a půl od tureckého pobřeží, což přímo vybízí k výletu s nádechem orientu. Ostrov má 43 km na délku a 13 km na šířku, svojí rozlohou patří mezi větší ostrovy.

Rozloha: 476 km2.

Hlavní město: Samos (Vathy, dříve Kato Vathy nebo Limin Vatheos)

Pláže: Pláže na ostrově jsou převážně oblázkové, na jihu ostrova písečnooblázkové. Jedná se o pláže veřejné a platí se pouze za slunečníky a lehátka.

Zajímavosti: Na severu ostrova je nejrušnější letovisko ostrova Kokkari, které večer již z dálky září světly barů a taveren a díky příznivým povětrnostním podmínkám se stalo rájem surfařů. Nejdůležitější plodinou ostrova je vinná réva, ze které se vyrábí v celém Řecku vyhlášené víno. O kvalitě místního vína vypovídá fakt, že Samos je dodavatelem této komodity pro Vatikán, který jej využívá jako mešní víno v průběhu bohoslužeb v chrámu sv. Petra. Ostrov je také proslulý svou červenou keramikou.

Odlety a přílety: Odlety na Samos jsou organizovány z letiště Praha. Příletové místo našeho letu je letiště Samos u města Pythagorion, kde vás budou očekávat naši delegáti.

Doba letu: cca 2,5 hodiny

Teplotní tabulka:


  květen červen červenec srpen září říjen
Teplota vzduchu °C 24 28 30 32 27 25
Teplota vody °C 19 22 24 25 24 23

OKRUH OSTROVEM

Vydáte se směr vesnice Koumaradei, kde navštívíte výrobnu keramiky i s ukázkou tradiční výroby. Několik metrů od hrnčířství je obchůdek s kořením, které pochází ze Samosu a můžete zde koupit i aromatické esence nebo vyzkoušet olivové mýdlo. Dále se pokračuje do kláštera Megali Panagia, kde je přestávka na prohlídku a fotografovaní a následně se vydáváme do Pythagoria k Eupalinovu tunelu a je zde čas na prohlídku městečka. Následuje návštěva výrobny vína v hlavním městě Vathy, kde můžete ochutnat místní skvělé produkty. Vždyť i Vatikán si vybral mešní víno právě ze Samosu. Krátká prohlídka tradičního městečka Kokkari, po které zamíříme do oblasti Potami – možnost koupání na pláži nebo procházka rezervací k vodopádům. Návrat kolem 18. hodiny.

Orientační cena: 42 EUR

EFFESOS

Celodenní výlet lodí na pobřeží Malé Asie do tureckého letoviska Kussadasi (plavba trvá cca 1,5 hod.) s navazující exkurzí k vykopávkám slavného Effesu – zachovalého starověkého města s proslulou Celsovou knihovnou, prvními krytými toaletami, obrovským divadlem, chrámy i nevěstincem a mnoho dalšího. Areál Effesu je největší venkovní muzeum svého druhu. Samotná prohlídka města trvá minimálně 1,5 hodiny. Po prohlídce následuje obvykle návštěva výrobny kožených věcí. V přístavu v Kussadasi budete mít příležitost na nákupy na typickém tureckém bazaru.

Orientační cena: 53 EUR (doprava) a 28 EUR (prohlídka Effesu)

PATMOS

Celodenní lodní výlet na ostrov Patmos, který se také nazývá Jeruzalémem v Egejském moři. Je to ostrov klášterů a je světoznámým poutním místem. Můžete navštívit klášter sv. Jana, posvátnou jeskyni Apokalypsa a půvabnou metropoli ostrova Chora. Odjezd z přístavu Pythagorion v 8:00 h. Odjezd z přístavu na Patmu v 16:00 h. Plánovaný návrat do Pythagorionu v 18:30 h.

Orientační cena: 46 EUR (doprava) a 22 EUR (autobusový okruh po Patmu k jeskyni a klášteru s průvodcem)

PICNIC

Lodní výlet na přilehlý ostrůvek Samiopoula, kde se můžete vykoupat a potápět na krásné pláži s křišťálovou vodou, na pláž Kakorema (klienti z východní strany ostrova) nebo na divokou pláž na jihozápadě ostrova (klienti z Votsalakie). Drobné občerstvení během plavby a oběd na pláži ve stylu barbecue (ryba nebo steak, řecký salát, tzatziki) je v ceně výletu. Na závěr krátká zastávka na vykoupání se přímo z lodi.

Orientační cena: 42 EUR


CK Alexandria
spolupracuje

ERV pojišťovna Benefity pro válečné veterány Platební brány

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte,
sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
ZÁLOHA 990 KČ<BR> k tomu pojištění za 1 Kč ... více