Dovolená Alexandria

+420 270 007 007 každý den 8 – 21 hod.

Nahrávám ...

Řecko - Samos

více informací, výlety
řadit nabídky podle:

Nalezeno 0 výsledky


Řecko - Samos

zpět na seznam hotelů Řecko - Samos - Výlety


Nádherné přírodní scenérie vybízející k výletům, křišťálová voda lákající k osvěžení, zapomenuté horské vesničky, přátelští obyvatelé, výborná kuchyně a ještě lepší víno, to jsou přednosti tohoto ostrova. Podle starořeckých pověstí se zde narodila bohyně Héra, budoucí manželka vládce bohů dia. Samos je také rodištěm matematika a filozofa Pythagora.

Poloha ostrova: Ostrov Samos se nachází v severní části Egejského moře, pouhý kilometr a půl od tureckého pobřeží, což přímo vybízí k výletu s nádechem orientu. Ostrov má 43 km na délku a 13 km na šířku, svojí rozlohou patří mezi větší ostrovy.

Rozloha: 476 km2.

Hlavní město: Samos (Vathy, dříve Kato Vathy nebo Limin Vatheos)

Pláže: Pláže na ostrově jsou převážně oblázkové, na jihu ostrova písečnooblázkové. Jedná se o pláže veřejné a platí se pouze za slunečníky a lehátka.

Zajímavosti: Na severu ostrova je nejrušnější letovisko ostrova Kokkari, které večer již z dálky září světly barů a taveren a díky příznivým povětrnostním podmínkám se stalo rájem surfařů. Nejdůležitější plodinou ostrova je vinná réva, ze které se vyrábí v celém Řecku vyhlášené víno. O kvalitě místního vína vypovídá fakt, že Samos je dodavatelem této komodity pro Vatikán, který jej využívá jako mešní víno v průběhu bohoslužeb v chrámu sv. Petra. Ostrov je také proslulý svou červenou keramikou.

Odlety a přílety: Odlety na Samos jsou organizovány z letiště Praha. Příletové místo našeho letu je letiště Samos u města Pythagorion, kde vás budou očekávat naši delegáti.

Doba letu: cca 2,5 hodiny

Teplotní tabulka:


  květen červen červenec srpen září říjen
Teplota vzduchu °C 24 28 30 32 27 25
Teplota vody °C 19 22 24 25 24 23

OKRUH OSTROVEM

Vydáváme se směr vesnice Koumaradei, kde navštívíme výrobnu keramiky i s ukázkou tradiční výroby. Několik metrů od hrnčířství je obchůdek s kořením, které pochází ze Samosu a můžete zde koupit i aromatické esence nebo vyzkoušet olivové mýdlo. Dále jedeme do kláštera Megali Panagia, kde je přestávka na prohlídku a fotografovaní a následně se vydáváme do Pythagoria k Eupalinovu tunelu a je zde čas na prohlídku městečka. Následuje návštěva výrobny vína v hlavním městě Vathy, kde můžete ochutnat místní skvělé produkty. Vždyť i Vatikán si vybral mešní víno právě ze Samosu. Krátká prohlídka tradičního městečka Kokkari, po které zamíříme do oblasti Potami – možnost koupání na pláži nebo procházka rezervací k vodopádům. Návrat kolem 18. h.

Orientační cena: 42 EUR

EFFESOS

Celodenní výlet lodí na pobřeží Malé Asie do tureckého letoviska Kussadasi (plavba trvá cca 1,5 hod.) s navazující exkurzí k vykopávkám slavného Effesu – zachovalého starověkého města s proslulou Celsovou knihovnou, prvními krytými toaletami, obrovským divadlem, chrámy i nevěstincem a mnoho dalšího. Areál Effesu je největší venkovní muzeum svého druhu. Samotná prohlídka města trvá minimálně 1,5 hodiny. Po prohlídce následuje obvykle návštěva výrobny kožených věcí. V přístavu v Kussadasi budete mít příležitost na pozdější oběd nebo na nákupy na typickém tureckém bazaru.

Orientační cena: 53 EUR (doprava) a 28 EUR (prohlídka Effesu)

PATMOS

Celodenní lodní výlet na ostrov Patmos, který se také nazývá Jeruzalémem v Egej ském moři. Je to ostrov klášterů a je světoznámým poutním místem. Můžete na vštívit klášter sv. Jana, posvátnou jeskyni Apokalypsa a půvabnou metropoli ostrova Chora. Odjezd z přístavu Pythagorion v 8:30 h. Odjezd z přístavu na Patmu v 16:00 h. Plánovaný návrat do Pythagorionu v 18:30 h.

Orientační cena: 46 EUR (doprava) a 22 EUR (prohlídka kláštera)

JEEP SAFARI

Zažijete spoustu dobrodružství a podíváte se do dosud neznámých míst, malých horských vesniček. Na první zastávce budete mít možnost překrásného výhledu z vrcholu hory Profi tis Ilias, odkud budeme pokračovat směrem k jihu ostrova. Odpoledne Vás čeká výborný oběd ve vesničce Balos, kde je také hezká pláž. Oběd není zahrnut v ceně, platí se 10 EUR přímo v restauraci (oběd: voda, tzatziki, chléb, maso, rýže, brambory, zelenina a Stellino a Nicosovo překvapení). Dále se pokračuje směrem k západnímu pobřeží k řece Potami a vodopádům (kde je možné se vykoupat).

Orientační cena: 68 EUR

PICNIC

Lodní výlet na přilehlý ostrůvek Samiopoula, kde se můžete vykoupat a potápět na krásné pláži s křišťálovou vodou. Občerst - vení je ve stylu barbecue (ryba nebo steak, řecký salát a ovoce v ceně výletu). Naučíte se řecké tance přímo na pláži a při troše štestí vás překvapí samoští delfíni. Výletní loď jezdí v některé dny i na pláž Kakorema (na Samosu), klienti ubytovaní v letovisku Votsalakia navštíví pláž Tsopela.

Orientační cena: 42 EUR


CK Alexandria
spolupracuje

ERV pojišťovna Benefity pro válečné veterány Platební brány

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte,
sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
ZÁLOHA 990 KČ<BR> k tomu pojištění za 1 Kč ... více