Dovolená Alexandria

+420 270 007 007 každý den 8 – 21 hod.

Nahrávám ...
řadit nabídky podle:

Nalezeno 6 výsledků


San Andrea***
Malta - Gozo

Příjemný malý hotel doporučujeme všem klientům kvůli... více zde

Odměna za platbu online
cena od 20 016

Nejbližší termín: 06.06. 2018
Doprava: letecky
(Praha)
Snídaně
Večeře

více zde

Bay View***
Malta - Sliema

Příjemný kvalitně vybavený městský hotel přímo u moře je... více zde

Odměna za platbu online
cena od 20 461

Nejbližší termín: 06.06. 2018
Doprava: letecky
(Praha)
Snídaně
Večeře

více zde

Paradise Bay****
Malta - Cirkewwa

Kvalitní resortový hotel s širokým výběrem animačních... více zde

Odměna za platbu online
cena od 22 686

Nejbližší termín: 06.06. 2018
Doprava: letecky
(Praha)
Snídaně
All inclusive
Polopenze

více zde

Mellieha Bay ****
Malta - Mellieha

Hotel s krásnou zahradou, elegantními pokoji a možností... více zde

Odměna za platbu online
cena od 28 471

Nejbližší termín: 11.07. 2018
Doprava: letecky
(Praha)
Polopenze
All inclusive
Oběd

více zde

Seabank Resort & Spa****
Malta - Mellieha

Luxusní hotel přímo u jedné z nejhezčích písčitých pláží,... více zde

Odměna za platbu online
cena od 31 586

Nejbližší termín: 06.06. 2018
Doprava: letecky
(Praha)
All inclusive

více zde

Radisson Blu Resort & SPA, Golden Sands*****
Malta - Golden Sands

Tento luxusní hotel ležící přímo u písčité pláže uspokojí... více zde

Odměna za platbu online
cena od 33 811

Nejbližší termín: 06.06. 2018
Doprava: letecky
(Praha)
Snídaně
Večeře

více zde

Malta

zpět na seznam hotelů Malta - Výlety

Rozloha: 316 km2 (Malta 246 km2, Gozo 67 km2), ostrov Malta má jen 27 km na délku a 15 km na šířku

Poloha: Malta je ostrovní stát ležící ve Středozemním moři v prostoru sevřeném Sicílií, Tuniskem a Libyí. Rozkládá se na několika ostrovech a ostrůvcích, z nichž největší jsou Malta, Gozo a Comino.

Počet Obyvatel: 419 531 , 98% římští katolíci

Přírodní podmínky: Převážná většina pobřeží všech ostrovů je skalnatá. Nejvyšším bodem je Ta' Dmejrek (253 m nad nadmořskou hladinou). Nejsou zde řeky ani jezera, ani výraznější hory. Klimatické prostředí je typické pro tuto oblast Středozemního moře: mírné, vlhké zimní období a horké léto s prakticky žádnými vodními srážkami. Počet obyvatel: 419 531, 98% římští katolíci

Není jiné místo na zemi, kde by člověk mohl na tak malém území zhlédnout tolik zajímavostí. Vše je zde na dosah ruky. Na pouhých 246 kilometrech čtverečních jsou k vidění 7000 let staré tajemné megalitické chrámy, úchvatné zlaté paláce a katedrály – ty jsou dědictvím po Maltézských rytířích. Stejně tak je možné obdivovat přírodní krásy jako jsou například na západě ostrova útesy čnící do výšky 240 m n.m. spolu s jeskyní Blue Grotto, vyhloubenou činností moře. Malta je ideálním místem k odpočinku i aktivní dovolené, plné poznávání. CK Alexandria je největším touroperátorem na Maltu v České republice.

Důležité: Informace o velvyslanectví Malty v Praze a České republiky na Maltě najdete zde.

Malta je místem, kde se již od pradávných dob setkávali nejrůznější civilizace. Proto nenajdete jinou zemi, která by se mohla pochlubit tak rozsáhlými kulturními památky, které by zachycovaly každou etapu celých dlouhých dějin lidstva. Pro své křišťálově čisté moře je Malta vyhledávána jako výborné místo k potápění. Nejen čistota moře a kulturní a historické památky, ale také velmi přátelští a vstřícní obyvatelé Malty jsou důvody, pro které se budete na Maltu rádi vracet.

Hlavní město: Valletta (cca 9000 obyvatel)

Jazyk: Maltština (patří mezi semitské jazyky, během vývoje silně ovlivněna arabštinou). Díky 160 letům britské nadvlády ovládají všichni Malťané bez problému anglický jazyk.

Měna: Euro

Ceny: Celkově je na Maltě o něco dráž než u nás, jelikož Malta musí většinu zboží dovážet, což pro ostrov není jednoduché. Co se týče potravin, nejlevněji nakoupíte v supermarketech, ceny zde jsou srovnatelné s cenami u nás.

Platební karty: Všechny druhy běžných platebních karet jsou přijímány v hotelech a půjčovnách automobilů. V obchodech a restauracích ne vždy akceptují platbu kartou. Bankomaty jsou ve všech větších městech.

Půjčování dopravních prostředků: Na Maltě se jezdí vlevo. V každém větším turistickém letovisku je možné zapůjčit si automobil, motocykl nebo kolo. Ceny se pohybují od 35EUR/den za nejnižší kategorii automobilu. Jezdí zde běžné linkové autobusy do všech vesnic (jedna cesta = cca 1,2 EUR, celodenní jízdenka cca 2,6 EUR).

Pláže: Na Maltě jsou pláže trochu jiného typu. Je zde několik písčitých pláží dostupných buď pěšky nebo autobusem, ale většina pláží je skalnatá/vápencová a do vody se většinou vstupuje po schůdkách - takto vypadají hlavně „městské pláže".

Fakultativní výlety

MDINA - půldenní výlet

Návštěva kostela ve městě Mosta s kostelem s největší kupolí v Evropě, zastávka v typických sklárnách, procházka uličkami středověkého města Mdiny a zastávka na útesech Dingly.

Orientační cena: 25 EUR/osoba

Fakultativní výlety

BLUE GROTTO - půldenní výlet

Návštěva nejstarší rybářské vesničky Marsaxlokk, zastávka v oblasti Blue Grotto, kde je možnost plavby na typických barevných lodičkách kolem útesů, pozorování korálů a neuvěřitelně modré vody (loď není zahrnuta).

Orientační cena: 27 EUR/osoba

Fakultativní výlety

VALETTA - půldenní výlet

Prohlídka města rušnými ulicemi Valetty, návštěva zahrad Upper Barraca, odkud je krásná vyhlídka na hlavní přístav. Následuje návštěva katedrály St. John, která skrývá velké umělecké a architektonické poklady z dob maltézských rytířů. Prohlídka paláce Grand Master, kde se nachází unikátní sbírka gobelínů.

Orientační cena: 37 EUR/osoba

Fakultativní výlety

GOZO - celodenní výlet s obědem

20 minutová plavba trajektem na ostrov Gozo vzdálený 6 km od Malty, druhý největší z maltských ostrovů. Zde je na programu návštěva megalitického chrámu Ggantija, nejstarší kamenné stavby na světě, volný čas v hlavním městě, ochutnávka typických pochoutek ostrova, návštěva baziliky Ta Pinu a možnost plavby na lodičkách.

Orientační cena: 60 EUR/osoba


CK Alexandria
spolupracuje

ERV pojišťovna Benefity pro válečné veterány Platební brány

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte,
sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
ZÁLOHA 990 KČ<BR> k tomu pojištění za 1 Kč ... více