Najděte si dovolenou

Jsem flexibilní +/- 3 dny
Kategorie hotelu
Zadejte minimální počet hvězd

OK

Zrušit

Vzdálenost od pláže
nezáleží

OK

Zrušit

Obsazenost na pokoji

Věk 1. osoby:

Věk 2. osoby:

Věk 3. osoby:

Věk 4. osoby:

Věk 5. osoby:

Věk 6. osoby:

Věk 7. osoby:

Věk 8. osoby:

OK

Zrušit

Hledat podle ceny

Cena za 1 osobu

OK

Zrušit

Vymazat formulář
Nalezeno 1 výsledků
Řadit nabídky podle:

Byala Beach Resort

Akce:

  • Až 2 děti do 4 let pobyt a strava ZDARMA
Bjala (dva tisíce obyvatel) je malé klidné městečko ležící v nejvýchodnější části pohoří Stara Planina, cca 68 km severně od Burgasu, cca 51 km jižně od Varny a cca 6 km severně od Obzoru. Spojení s okolními městy je zajištěno linkovými autobusy.
Toto město na pobřeží Černého moře charakterizují křišťálově modré moře, písečné pláže, strmé břehy, skály místy porostlé křovím, prosperující vinařství, vyhledávané rezidenční čtvrti, restaurace, bary a nízké ceny.
Dnes už to na první pohled nepoznáte, ale nejstarší osídlení této oblasti se datuje do 6. století před naším letopočtem. Koneckonců se jižně od města nachází mys Sveti Atanas, kde můžete navštívit – jak se místní vždy rádi pochlubí – jednu z posledních pozdně antických pevností na evropském kontinentu. Možná trošku nadsazené, ale za návštěvu určitě stojí. A oceníte tím i město Bjala, které celé atanaské vykopávky od roku 2009 financuje. Dnes zde můžete obdivovat starý maják nebo zbytky tří typů významných staveb – křtitelnice, vinařství a raně křesťanské baziliky.
Zdejší pýchou je i světoznámá přírodní památka Bílé skály (Belite skali). Na první pohled by se dalo říci, že se jedná o bulharskou obdobu doverských útesů. Vědci ovšem zjistili, že jde o unikátní křídově-terciární hranici, tedy o přechod od druhohor ke třetihorám. Tyto skalní výchozy na přibližně dvou kilometrech černomořského pobřeží jsou prvním takovým objeveným místem v Bulharsku.
Ti, co milují panenskou přírodu a téměř opuštěné pláže, se mohou vydat 5 km směrem na sever. Rozprostírá se tam ryze přírodní pláž Karadere s nedotčenými písečnými dunami a sladkovodními mokřinami.
K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace Poučení o cookies