Dovolená Alexandria

+420 270 007 007 každý den 8 – 21 hod.

Nahrávám ...

Vyberte si z naší nabídky lyžařských zájezdů

řadit nabídky podle:

Nalezeno 12 výsledků


Slovensko

zpět na seznam hotelů

Poloha: Slovensko se nachází ve východní části střední Evropy, sousedí s ČR, Polskem, Ukrajinou, Rakouskem a Maďarskem.

Rozloha: 48 845 km2

Přírodní podmínky: Slovensko patří ke Karpatské horské soustavě, pohoří jsou seskupena do tří oblouků: vysoko-tatranského, nízko-tatranského a rudohorského. Nejvyšší horou je Gerlachovský štít (2655m). Na jihu je nížina, u řeky Bodrog, blízko maďarských hranic, leží nejnižší bod (94m).

Počet Obyvatel: cca 5 400 000

Hlavní město: Bratislava (cca 750 000 obyvatel).

Jazyk: úředním jazykem je slovenština

Měna: Euro

Ceny: Na Slovensku je cenová hladina srovnatelná jako v ČR.

Platební karty: Používání platebních karet ve větších městech, hotelích, čerpacích stanicích a supermarketech je běžné. Bankomaty jsou v každém větším středisku.

Podmínky vstupu do země: Pro občany ČR na základě platného pasu nebo občanského průkazu se strojově čitelnými údaji, vyžaduje se platnost dokladu nejméně na dobu pobytu. Zajímavosti: Slovensko mimo překrásných hor, které lákají na horské túry nabízí rozsáhlé termální aquaparky, kde si naplno vychutnáte širokou nabídku vodních atrakcí a načerpáte energii. Mezi největší a nejznámější patří Aquacity v Popradě, Aquapark Tatralandia v Liptovském Mikuláši, Thermalpark Bešeňová a Vodní ráj Vyhne.

Slovensko je velmi oblíbenou zemí lyžářů, kteří vyžadují dlouhé a upravené sjezdovky s vysokou nadmořskou výškou. Mezi nejznámější oblasti patří Vysoké Tatry, Nízké Tatry, Malá Fatra a Velká Fatra.

Důležité: Informace o velvyslanectví Slovenska v Praze a České republiky na Slovensku najdete zde.


CK Alexandria
spolupracuje

ERV pojišťovna Benefity pro válečné veterány Platební brány

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte,
sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
ZÁLOHA 990 KČ<BR> k tomu pojištění za 1 Kč ... více