Dovolená Alexandria

+420 270 007 007 každý den 8 – 21 hod.

Nahrávám ...

Vyberte si z naší nabídky lyžařských zájezdů

řadit nabídky podle:

Nalezeno 0 výsledky


Rakousko

zpět na seznam hotelů
Rakousko

Poloha: Rakousko je vnitrozemský stát střední Evropy, sousedí s Lichtenštejnskem a Švýcarskem na západě, s Itálií a Slovinskem na jihu, Maďarskem a Slovenskem na východě a s Českem a Německem na severu. Skládá se z devíti spolkových zemí.

Rozloha: 83 855 km2.

Přírodní podmínky: Rakousko je rozmanitou zemí plnou hor, řek, jezer a divoké přírody. Nachází se zde množství přírodních úkazů, které leckterému pozorovateli berou dech. Rakousko se s ohledem k Alpám ve středu země řadí ke středoevropskému přechodovému klimatu. Díky tomu jsou na východě mrazivé zimy a horká léta s celoročně nízkými srážkami a na západě jsou zimy většinou mírnější a léta spíše teplá.

Počet Obyvatel: cca 8 200 000.

Hlavní město: Vídeň (Wien) (cca 1,6 mil. obyvatel).

Jazyk: úředním jazykem je němčina.

Měna: Euro.

Ceny: Ceny v Rakousku jsou obdobné jako u nás. Ve velkých městech a horských střediscích je cenová hladina o něco vyšší.

Platební karty: Jsou akceptovány bez problémů ve většině hotelů, restaurací, obchodů, na čerpacích stanicích i v muzeích. V supermarketech se ale často setkáte s omezeními, kdy jsou akceptovány pouze některé elektronické karty. Bankomaty jsou v každém větším středisku.

Podmínky vstupu do země: Pro občany ČR na základě platného pasu nebo občanského průkazu se strojově čitelnými údaji, vyžaduje se platnost dokladu nejméně po dobu pobytu.

Zajímavosti: Výhodou letních pobytů v rakouských střediscích je možnost využít služeb speciálních turistických karet (např. Salzburgeland Card, Kaernten Card, Dachstein-Tauern Card či Zillertal Card), které svým držitelům umožňují bezplatně nebo s velkou slevou využít široké škály sportovních, kulturních a turistických služeb včetně místní dopravy a lanovek.

Rakousko je nádherná vnitrozemská federativní republika ležící ve střední Evropě, která se skládá z 9 spolkových zemí. Rakousko patří mezi oblíbené turistické destinace u českých turistů, zejména pro jejich alpské vrcholky a nádhernou přírodu, cca 60 % země je hornaté povahy.Výhodou letních pobytů v rakouských střediscích je možnost využít služeb speciálních turistických karet (např. Salzburgerland Card, Kaernten Card či Dachstein-Tauern Card, Zillertal Card), které svým držitelům umožňují bezplatně nebo s velkou slevou využít široké škály sportovních, kulturních, společeských a turistických služeb včetně místní dopravy a lanovek.

Důležité: Informace o velvyslanectví Rakouska v Praze a České republiky v Rakousku najdete zde.


CK Alexandria
spolupracuje

ERV pojišťovna Benefity pro válečné veterány Platební brány

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte,
sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
ZÁLOHA 990 KČ<BR> k tomu pojištění za 1 Kč ... více