Řecko - Kalymnos více informací, výlety

Seznam hotelů

Nalezeno 1 výsledků
Řadit nabídky podle:

Continental Kalymnos

Akce:

Řecko - Kalymnos


Kalymnos je hornatý ostrov v Dodekanéském souostroví. Zvlněné hladiny modrozelených vod Egejského moře, mohutná skaliska lákající dobrodružné povahy k výstupu, barevný podmořský svět, bělostné domečky a plážemi posázené pobřeží. To je jen několik málo charakteristických vlastností ostrova Kalymnos, který patří k nejpůvabnějším z celého souostroví. A je to především čarokrásná příroda, která láká návštěvníky do těchto končin.

Poloha ostrova: Kalymnos leží v Dodekanéském souostroví v Egejském moři, pouhých 2,5 km jižně od ostrova Leros a severně od ostrova Kos, 20 km od tureckého Bodrumu. Kalymnos je dlouhý 21 km a jeho průměrná šířka je 13 km.

Rozloha: 110 km2.

Hlavní město: Kalymnos (Pothia)

Pláže: Pláže na ostrově jsou pokryty ponejvíce oblázky, písečné pláže najdete na západním pobřeží u letovisek Kantouni a Massouri. Pláže na ostrově jsou veřejné, platí se pouze za slunečníky a lehátka.

Zajímavosti: Kalymnos je vysněnou destinací pro všechny příznivce skalního lezení. Díky hornatému vnitrozemí ostrova je zde dostatek skalních stěn všech možných obtížností. Pokud vás lezení neláká, ale raději vyrazíte na výšlap do hor, uspokojí Kalymnos i vás. Na ostrově je dostatek značených turistických tras. Necelý kilometr od hlavního města se nachází vesnička Herma, která proslula svými radioaktivními prameny a lázněmi.

Odlety a přílety: Odlety na Kalymnos jsou organizovány z letiště Praha. Příletové místo našeho letu je ostrov Kos, kde vás budou očekávat naši delegáti a následuje transfer lodí na ostrov Kalymnos.

Doba letu: cca 2 hodiny 45 minut, lodní trajekt cca 1 hodina

Teplotní tabulka:


  květen červen červenec srpen září říjen
Teplota vzduchu °C 24 28 30 32 27 25
Teplota vody °C 19 22 24 25 24 23
K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace Poučení o cookies