Vážení zákazníci,

rádi bychom Vám tímto poděkovali za trpělivost a spolupráci. I díky Vám jsme byli společně schopni překonat těžké období, které silně poznamenala pandemie Covid-19 a můžeme i nadále poskytovat služby ve stejné kvalitě, na jakou jste u nás dlouhodobě zvyklí.

V loňském roce jste od CK ALEXANDRIA obdrželi Poukaz na zájezd dle ustanovení § 4 odst. 3. zákona č. 185/2020 Sb. (tzv. lex voucher).

Blíží se konec ochranné doby a tedy období, kdy máme vrátit veškeré Vámi uhrazené platby. Dosud jste si nevybrali konkrétní zájezd, ale doufáme, že v budoucnu ještě našich služeb využijete. Proto (než přistoupíme z vyplacení našich závazků) bychom Vám rádi nabídli několik výhodných možností, jak s Vašim poukazem naložit:

 1. vyberte si zájezd z nabídky CK ALEXANDRIA na rok 2021 a získejte 125% hodnoty svého poukazu

  • Rozhodnete-li se nejpozději...

   Více info >

  • Rozhodnete-li se nejpozději do 31. 8. 2021, že máte zájem svůj poukaz využít k úhradě zájezdu z nabídky CK ALEXANDRIA na rok 2021, získáte 125 % hodnoty zaplacené částky (částka odpovídající 125 % hodnoty veškerých uhrazených plateb za zájezd, a to za všechny cestující, tak, jak byli uvedeni ve Smlouvě o zájezdu).

  • Nad rámec hodnoty uvedené na poukazu za zájezd je i cestovní pojištění (bylo-li sjednáno), které zůstává v platnosti i pro nový zájezd.

  • Částka odpovídající 125 % hodnoty uvedené na Poukazu na zájezd (125 % hodnoty uhrazených plateb po odečtení hodnoty cestovního pojištění) lze čerpat pouze na zájezd v ceně minimálně odpovídající této hodnotě či vyšší (např. pokud máte poukaz v hodnotě 20 000 Kč a rozhodnete se na dovolenou vyrazit ještě letos, budete mít místo 20 000 Kč rovnou 25 000 Kč na nákup zájezdu na rok 2021. Toto navýšení ani jeho část nelze vyplatit v penězích).

  • Tento nový poukaz na zájezd je chráněn pojištěním pro případ úpadku pořadatele podle zákona upravujícího některé podmínky podnikání a výkon některých činností v oblasti cestovního ruchu.

  • Pokud s tímto řešením souhlasíte, prosím odpovězte na tento e-mail a sdělte nám, že s navrhovaným řešením a) souhlasíte. Na základě Vašeho souhlasu Vám zašleme poukaz na nový zájezd. Tím bude dohoda mezi Vámi a námi uzavřena. Váš původní poukaz dle ustanovení § 4 odst. 3. zákona č. 185/2020 Sb. (tzv. lex voucher) zanikne a s ním Vaše právo na okamžitou výplatu finančních prostředků.

 2. převeďte své finanční prostředky uvedené na Poukazu za zájezd na nový poukaz a získejte navíc slevu 20 % z aktuálních cen platných v době nákupu

  • Rozhodnete-li se nejpozději...

   Více info >

  • Rozhodnete-li se nejpozději do 31. 8. 2021, že své finanční prostředky využijete k úhradě zájezdu z nabídky CK ALEXANDRIA na rok 2022, získáte nový poukaz na zájezd s platností do 30. 9. 2022 a navíc slevu ve výši 20 % z cen platných v době nákupu, tj. z cen po odečtení slevy za včasný nákup či jiné aktuální akční slevy či nabídky (např. např. Dítě zcela zdarma, LAST MINUTE apod., výjimkou tvoří akce Senior program 55PLUS, u které nelze výše uvedou či jakoukoliv jinou slevu uplatnit). Aktuální cenu zájezdu (nebo také „celkovou cenu“ dle zák. č. 159/1999 Sb.) naleznete vždy na našich internetových stránkách www.alexandria.cz. Slevy se počítají z ceny pro osobu na pevném lůžku nebo z ceny za ubytování (např. celková cena za apartmán). Slevy se neposkytují osobám na přistýlce a z nepovinných příplatků (např. příplatku za stravu, za nestandardní typy pokojů, za jednolůžkový pokoj apod.).

  • Částku uvedenou na poukazu na zájezd je možné využít na kterýkoliv zájezd z nabídky CK ALEXANDRIA a.s. na rok 2022 (od zahájení prodeje až do 30. 9. 2022).

  • Na základě dohody mezi objednavatelem a CK ALEXANDRIA a.s. lze poukaz na zájezd převést i na jinou osobu (v době uzavření nové Smlouvy o zájezdu).

  • Tento nový poukaz na zájezd je chráněn pojištěním pro případ úpadku pořadatele podle zákona upravujícího některé podmínky podnikání a výkon některých činností v oblasti cestovního ruchu. To znamená, že o Vaše prostředky nepřijdete ani, pokud by se naše cestovní kancelář ocitla v insolvenci.

  • V případě, že zákazník nepožádá CK o zájezd nebo nevyužije nabídky CK k uzavření Smlouvy o zájezdu, poukaz zaniká (uplynutím doby platnosti) a CK ALEXANDRIA a.s. Vám po uplynutí doby platnosti, nejpozději do 15. 10. 2022, vyplatí částku v hodnotě svého závazku.

  • Pokud s tímto řešením souhlasíte, prosím odpovězte na tento e-mail a sdělte nám, že s navrhovaným řešením b) souhlasíte. Na základě Vašeho souhlasu Vám zašleme poukaz na nový zájezd. Tím bude dohoda o mezi Vámi a námi uzavřena. Váš původní poukaz dle ustanovení § 4 odst. 3. zákona č. 185/2020 Sb. (tzv. lex voucher) zanikne a s ním Vaše právo na okamžitou výplatu finančních prostředků.

 3. získejte zpět peníze

  • Dle ustanovení § 6 odst. 5. zákona...

   Více info >

  • Dle ustanovení § 6 odst. 5. zákona č. 185/2020 Sb. o některých opatřeních ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru označovaného jako SARS-CoV-2 na odvětví cestovního ruchu, musí pořadatel vrátit zákazníkovi veškeré uhrazené platby nejpozději do 14 dnů od skončení ochranné doby. Ochranná doba končí 31. 8. 2021

  • CK Alexandria nechce čekat a řešit vše až na poslední chvíli, chceme vše vypořádat včas.

  • Pokud tedy již nyní víte, že budete chtít po skončení ochranné doby vrátit Vámi zaplacené prostředky, prosím, odpovězte na tento e-mail a sdělte nám číslo účtu (pro případ, že bylo hrazeno ze sociálních, či jiných obdobných fondů/příspěvků ze strany zaměstnavatele, je vhodné řešit tuto skutečnost i v součinnosti se zaměstnavatelem, aby nedošlo k případným nesrovnalostem), na který chcete peníze zaslat a my začneme vše postupně řešit tak, abychom mohli včas a ideálně i s předstihem vše uhradit.

Rozhodnete-li se tedy pro variantu a) či b), oznamte nám to, prosím, písemně nejpozději do 31. 8. 2021, a to na e-mail lexvoucher@alexandria.cz. E-mail zasílejte z e-mailové adresy, na kterou Vám byl poukaz zaslán a uveďte číslo svého poukazu.

Rozhodnete-li se tedy pro variantu c), zašlete nám, prosím, číslo účtu, na které chcete zaplacené prostředky zaslat, a opět na e-mail lexvoucher@alexandria.cz. E-mail zasílejte z e-mailové adresy, na kterou Vám byl poukaz zaslán a uveďte číslo svého poukazu.

S pozdravem

tým CK Alexandria

Email: lexvoucher@alexandria.cz
Tel.: 270 007 007
Web: www.alexandria.cz

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace Poučení o cookies