Vstupní formulář do Turecka

Každý cestující nezávisle na výchozí destinaci a státní příslušnosti musí v období 72 a méně hodin vstupem na území Turecka vyplnit v angličtině a odeslat oficiální elektronický formulář.
Další podmínky vstupu naleznete zde.

Po vyplnění a odeslání formuláře dojde k jeho vyhodnocení a obdržíte elektronicky individuální HES kód (QR KÓD), kterým se musí prokázat při vstupu na území Turecka, a to jak letecky, trajektem či po silnici. Vyplněný formulář si vytiskněte na cestu. Formulář si také můžete stáhnout do telefonu a prokázat se elektronicky. Nevyplnění elektronického formuláře může být důvodem k odepření vstupu do země a jiným právním sankcím.
Každá osoba vyplňuje formulář samostatně, včetně dětí starších 6 let. Děti do 6 let jsou z povinnosti vyplňovat formulář vyjmuté.

Formulář naleznete zde: https://register.health.gov.tr/
Návod na vyplnění níže. Adresu hotelu naleznete na našich stránkách v popisu hotelu.

Poznámka: Od 1. června bude u cestujících přijíždějící z Velké Británie, Íránu, Egypta nebo Singapuru vyžadován negativní test PCR provedený do 72 hodin před příjezdem do Turecka. Tato podmínka není vyžadována u cestujících, kteří projíždějí Tureckem na cestě do jiné země. Cestující, kteří byli v předchozích 14 dnech před vstupem do Turecka v Afghánistánu, Bangladéši, Brazílii, Jižní Africe, Indii, Nepálu, Pákistánu nebo na Srí Lance, budou muset předložit negativní výsledek testu PCR, provedeným nejvýše 72 hodin před vstupem do Turecka, dále se budou muset podrobit 14denní karanténě ve státních zařízeních a poté podstoupit test PCR na konci 14. dne. Pokud je výsledek tohoto PCR testu pozitivní, budou umístění do karantény na dalších 14 dní. Tato podmínka není vyžadována u cestujících, kteří projíždějí Tureckem na cestě do jiné země.

Návod na vyplnění formuláře:


K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace Poučení o cookies