Dovolená Alexandria

+420 270 007 007 každý den 8 – 21 hod.

Nahrávám ...

Vyberte si z naší nabídky exotických zájezdů

řadit nabídky podle:

Nalezeno 7 výsledků


Seychely

zpět na seznam hotelů

Poloha: Celkem 115 ostrovů (pouze 46 je jich obydlených) se nachází nedaleko rovníku v Indickém oceánu cca 800 km severovýchodně od Madagaskaru.

Rozloha: 455 km2. Seychelská republika se dělí na Vnitřní, mezi které patří Mahé, Praslin, La Digue a další a Vnější ostrovy, jež představují ploché korálové atoly.

Přírodní podmínky: Velkou část povrchu zejména Vnitřních ostrovů tvoří husté tropické lesy, ve kterých se vyskytuje značné množství rostlin a živočichů, které se Vám jinde zahlédnout nepodaří. Žijí zde např. obří želvy, roste palma seychelská s plody vážícími až 20 kg. Velkou část země pokrývají národní parky.

Klimatické podmínky: Na ostrovech panuje stálé tropické podnebí. Nejchladnější období je léto od července do srpna, nejteplejší v březnu až dubnu. Nejvíce prší v období prosinec – únor. Tropické bouře se vzhledem k blízkosti rovníku obvykle nevyskytují.

Počet Obyvatel: Cca 81 000, z nichž se čtyři pětiny soustřeďují na hlavním ostrově Mahé. Většina z obyvatel jsou míšenci, potomci kolonistů a otroků.

Hlavní město: Victoria na ostrově Mahé je jedním z nejmenších hlavních měst na světě. Zajímavostí je tzv. Clock Tower, který je zmenšeninou anglického Big Benu. Slouží zároveň jako stojan pro pouliční osvětlení. Nedaleko města se rovněž nachází nejvyšší vrchol Seychel – Morne Seychellois o výšce 905 m. Úžasné jsou místní botanické zahrady, jistě si nenechte ujít jejich návštěvu.

Jazyk: Úředními jazyky jsou kreolština, angličtina a francouzština.

Měna: Seychelská rupie – SCR, 1 SCR = 100 centů. Pro výměnu je nejvhodnější mít EUR popř. USD. Vyměnit peníze je možné pouze v autorizovaných bankách či směnárnách. (1 SCR = 1,4 Kč).

Ceny: Celkově jsou Seychely považovány za luxusní dovolenou a z tohoto důvodu jsou ceny vyšší v porovnání s ČR. Typickým suvenýrem ostrovů jsou rozličné malované nebo vyřezávané řemeslné výrobky, vanilka, čaj nebo rum. Je zakázán vývoz jakékoli fl óry nebo fauny, rovněž je potřeba mít povolení k vývozu výrobků z kokosové palmy či Coco de Mer. Místní prodejci nejsou zvyklí smlouvat, ceny jsou pevné.

Platební karty: Bankomaty na výběr se nacházejí na letišti a v blízkosti bank v Mahé, Praslinu a La Digue. Kreditní kartou lze platit a většina kreditních karet je běžně akceptována.

Půjčování dopravních prostředků: Půjčovny automobilů fungují pouze na dvou hlavních ostrovech, a to na Mahé a na Praslinu. K zapůjčení automobilu je potřeba předložit platný mezinárodní, popř. evropský řidičský průkaz. Na obou ostrovech je zároveň provozována místní autokarová doprava. Na ostatních ostrovech vzhledem k jejich velikosti jsou zcela postačující jízdní kola, dostupná ve většině míst.

Pláže: Bílý až světle zlatý písek je symbolem krásných písčitých pláží, jejich dojem umocňují oválné balvany a v kontrastu se zelení palem proměňují touhy ve skutečně úchvatnou dovolenou.

Je zakázán vývoz jakékoli flory nebo fauny, rovněž je potřeba mít povolení k vývozu výrobků z kokosové palmy či Coco de Mer. Na Seychelách jsou používány elektrické zásuvky britského typu (3 ploché kolíky). El. napětí v zásuvkách je 220–240 V AC.

Důležité: Informace o konzulátu Seychelské republiky v Praze a České republiky na Seychelách najdete zde.

Víza: Pro pobyt do 30 dní není požadováno vízum, při vstupu do země je potřeba prokázat se platným pasem ještě 6 měsíců po návratu. Při odletu se platí odletová taxa (cca 40 USD) – tato částka není zahrnuta v ceně zájezdu.


CK Alexandria
spolupracuje

ERV pojišťovna Benefity pro válečné veterány Platební brány

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte,
sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace a Poučení cookies
ZÁLOHA 990 KČ<BR> k tomu pojištění za 1 Kč ... více