Dovolená Alexandria

+420 270 007 007 každý den 8 – 21 hod.

Nahrávám ...

Vyberte si z naší nabídky exotických zájezdů

řadit nabídky podle:

Nalezeno 8 výsledků


Arabian Courtyard Hotel & SPA****
S.A. Emiráty - Dubaj

Luxusní hotel, který se nachází přímo v srdci městské... více zde

Odměna za platbu online
cena od 26 490

Nejbližší termín: 23.05. 2018
Doprava: letecky
(Praha)
Snídaně

více zde

Rotana Fujairah*****
S.A. Emiráty - Fujairah

Luxus a vysoký standard poskytovaných služeb jsou... více zde

Odměna za platbu online
cena od 32 490

Nejbližší termín: 23.05. 2018
Doprava: letecky
(Praha)
Snídaně

více zde

Le Meridien Al Aquah Beach Resort*****
S.A. Emiráty - Fujairah

Tento luxusní hotel obklopený krásnou krajinou je... více zde

Odměna za platbu online
cena od 32 990

Nejbližší termín: 23.05. 2018
Doprava: letecky
(Praha)
Snídaně

více zde

DoubleTree by Hilton Resort & SPA Marjan Island*****
S.A. Emiráty - Ras Al Khaimah

Jeden z nejoblíbenějších resortů v tradičním arabském... více zde

Odměna za platbu online
cena od 33 490

Nejbližší termín: 23.05. 2018
Doprava: letecky
(Praha)
Snídaně

více zde

Cove Rotana*****
S.A. Emiráty - Ras Al Khaimah

Velmi oblíbený a vyhledávaný resort umístěný na jedné z... více zde

Odměna za platbu online
cena od 34 990

Nejbližší termín: 23.05. 2018
Doprava: letecky
(Praha)
Snídaně
All inclusive

více zde

Rixos Bab Al Bahr*****
S.A. Emiráty - Ras Al Khaimah

Luxusní hotelový resort v tiché části letoviska se... více zde

Odměna za platbu online
cena od 46 490

Nejbližší termín: 23.05. 2018
Doprava: letecky
(Praha)
Ultra All inclusive

více zde

Jumeirah Beach *****
S.A. Emiráty - Dubaj

Tento moderní luxusní hotel s vysokým standardem služeb... více zde

Odměna za platbu online
cena od 95 490

Nejbližší termín: 23.05. 2018
Doprava: letecky
(Praha)
Snídaně
Večeře

více zde

Atlantis The Palm*****
S.A. Emiráty - Dubaj

Velmi rozlehlý, luxusní a bohatě vybavený hotel stojící... více zde

Odměna za platbu online
cena od 96 490

Nejbližší termín: 23.05. 2018
Doprava: letecky
(Praha)
Snídaně
Večeře

více zde

S.A. Emiráty

zpět na seznam hotelů

Poloha: Spojené arabské emiráty (SAE) se nacházejí v jihovýchodní části Arabského poloostrova, jejich sousedy jsou Saúdská Arábie z jihozápadu, Katar ze západu a Omán z východu. Západní pobřeží omývají břehy vody Perského zálivu a na východě Ománský záliv (Indický oceán).

Rozloha: Čtyři pětiny území o rozloze 83 600 km2 zabírá poušť, se kterou se však jednotliví šejkové snaží celkem úspěšně bojovat výstavbou budov. Pobřeží je lemováno množstvím neobydlených ostrovů a budují se také umělé ostrovy, známý je především projekt dvou palem, na kterých se staví luxusní hotely a rezidence. SAE jsou federací sedmi emirátů: Dubaj, Sharjah, Ajman, Umm Al-Qaiwan, Ras Al- Khaimah, Fujairah a největší Abu Dhabi. Hlavní města jednotlivých emirátů mají stejná jména.

Přírodní podmínky: Velkou část území tvoří pouště a přes 95 % je v podstatě bez obydlení. Většina života se soustředí do měst Abu Dhabi a Dubaj. Šejkové jednotlivých emirátů se však snaží o rozšiřování zelených ploch ve svých zemích. Vše ale souvisí s finančními prostředky, proto čím bohatší emirát, tím více zeleně můžete vidět. Nejvyšším bodem země je hora Jabal Yibir 1 527 m, nejnižším bodem Perský záliv. Jednotlivé emiráty jsou charakteristické jinou barvou hornin a písku. V Dubaji je to červená, v Sharjahu hnědá, v Ajmanu jsou krémové barvy, v Umm al Qaiwanu šedá s nádechem do modra, v Ras al-Khaimahu, který je rovněž emirátem s nejvíce zelení a je nejúrodnějším, čistě bílá, ve Fujairahu černá a v Abu Dhabi jemně červená

Klimatické podmínky: Podnebí je tropické s občasnými písečnými bouřemi. Průměrná teplota vzduchu se pohybuje mezi 24 °C a 45 °C, teplota moře mezi 23 °C a 32 °C. V letních měsících navíc vlhkost vzduchu na pobřeží Perského zálivu dosahuje téměř 100 %, což činí pobyt venku poněkud obtížnějším. Nicméně všechny budovy jsou klimatizované a to tak důkladně, že je vhodné uvažovat o teplejším oblečením, pokud plánujete např. strávit delší dobu v některém z nákupních center nebo hal hotelů. Většina dní je slunečných, déšť se objevuje jen velmi výjimečně, zpravidla v odpoledních hodinách a jedná se o krátké vydatné srážky, jejichž průměr je asi 100 mm.

Počet Obyvatel: 4 900 000, Arabové tvoří 84 %, pouze 30 % z toho je však původní obyvatelstvo, zbytek tvoří přistěhovalci. V zemi je zastoupena také početná skupina přistěhovalců z Indie, Pakistánu, Bangladéše, kteří pracují především na stavbách, někteří také v hotelích. 84 % obyvatel se hlásí k islámu, 13 % k hinduismu. Zastoupena jsou menšinově také ostatní náboženství.

Hlavní město: Abu Dhabi ve stejnojmenném emirátu.

Jazyk: Úředním jazykem je arabština, všude je možné se domluvit anglicky, v určitých místech také německy.

Měna: Emirátský dirham AED.

Ceny: SAE jsou zemí zaslíbenou pro milovníky luxusu a nákupů. Najdete zde vše, co si jen dokážete představit. Od luxusních automobilů, které lze pořídit za mnohem nižší ceny než jinde na světě, přes překrásné látky, šperky nejrůznějších vzorů, parfémy, koření a mnoho mnoho dalšího. V každém emirátu jsou velká nákupní centra, letiště v Dubaji je rovněž pověstné neskutečným množstvím zboží na jehož pouze zběžnou prohlídku je potřeba několik hodin. Určitě se vyplatí nakoupit zlato, elektroniku, jejíž poslední modely mnohdy do Evropy ještě nedorazily. Emiráty jsou synonymem pro luxus a luxusní zboží, ale najde se mnoho věcí, které jsou dostupné pro každého. Jako v každé arabské zemi i zde je možné při nákupu na většině míst smlouvat, avšak mimo nákupních center.

Půjčování dopravních prostředků: Automobil lze bez problémů půjčit v každém z hotelů. O silnicích, kterými jsou SAE protkány, si můžeme z hlediska jejich kvality nechat jen zdát.

Pláže: Pláže v Emirátech se dělí na hotelové a veřejné. Klientům doporučujeme využívat pláže hotelové, vzhledem k tomu, že není problém na nich pobývat v plavkách. Naproti tomu veřejné pláže jsou určeny místním obyvatelům a platí na nich dosti přísná pravidla. Ženy se koupou zahalené a muži musí mít kalhoty pod kolena. Kvalita všech pláží je srovnatelná, jemný písek od bílé až po zlatou barvu Vás zcela jistě uchvátí, průzračně čisté a teplé moře jen dokreslí úžasný dojem z dovolené.

Pokud má klient v pasu vstupní razítko do Izreale, může se stát, že mu bude vstup do SAE odepřen.

Důležité: Informace o velvyslanectví Spojených arabských emirátů a České republiky ve Spojených arabských emirátech najdete zde.

Víza: S platností od 22. 3. 2014 byla Česká republika zařazena do zvýhodněného vízového režimu SAE zvaného „visa on arrival“. Držiteli cestovního pasu České republiky je při vstupu do země zdarma uděleno do dokladu vízové razítko opravňující k pobytu. Podmínkou pro udělení „visa on arrival“ je cestovní doklad se strojově čitelnými údaji s minimální platností 6 měsíců nad termín pobytu. Tzv. "rychlopas" s platností na 6 měsíců není akceptován. Dirham turistický poplatek vešel v platnost dne 31.3.2014. Jedná se o minimální poplatek účtovaný hotelovým hostům přímo hotelovým zařízením výhradně v Dubaji. Je vybírán po každém dni/noci stráveném v hotelovém zařízení. Výše poplatku závisí na úrovni hotelu: *****hotel – 20 AED/den ****hotel – 15 AED/den ***hotel – 10 AED/den **hotel – 10 AED/den *hotel – 7 AED/den Deluxe Hotel Apartment – 20 AED/den Superior Hotel Apartment – 15 AED/den Standard Hotel Apartment – 10 AED/den


CK Alexandria
spolupracuje

ERV pojišťovna Benefity pro válečné veterány Platební brány

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte,
sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
ZÁLOHA 990 KČ<BR> k tomu pojištění za 1 Kč ... více