Dovolená Alexandria

+420 270 007 007 každý den 8 – 21 hod.

Nahrávám ...

Vyberte si z naší nabídky exotických zájezdů

řadit nabídky podle:

Nalezeno 9 výsledků


Maledivy

zpět na seznam hotelů
Maledivy

Poloha: Pohádkové Maledivy, které čítají přibližně 1200 ostrovů, z toho cca 200 obydlených, se nacházejí v Indickém oceánu, jihozápadně od Srí Lanky.

Rozloha: 90 000 km2, souše tvoří pouze 1% celkové rozlohy.

Přírodní podmínky: Maledivské souostroví je tvořeno 26 atoly, jež dosahují v průměru několika kilometrů. Každý atol má uprostřed lagunu s korálovým útesem s velmi bohatým podmořským životem a vynikající viditelností. V oblasti atolu se nachází několik obydlených i neobydlených ostrovů.

Klimatické podmínky: Podnebí je tropické vlhké, střídají se dva monzuny. Jihozápadní od května do září, ten je charakteristický větším množstvím srážek, a severovýchodní od října do dubna. Průměrná roční teplota se pohybuje mezi 29 – 32 °C.

Počet Obyvatel: Cca 280 000. Maledivy jsou islámskou zemí. Obyvatelstvo je velice přátelské a dokresluje tak obrázek snové dovolené.

Hlavní město: Malé, kde žije cca 100 000 obyvatel, je nejmenším hlavním městem na světě.

Jazyk: Místní obyvatelé mluví řečí dhivehi, s vlivem sinhálštiny, tamilštiny, arabštiny, perštiny a urdu, druhým úředním jazykem je angličtina.

Měna: Maledivská rufie - MRF.

Ceny: Cenová hladina na ostrovech je vyšší, zpravidla každý hotel má k dispozici obchod se suvenýry a případně dalším zbožím, nakupovat je možné také v hlavním městě Malé.

Platební karty: Jsou akceptovány American Express, Visa, Master Card, Diners Club, Eurocard, JCB. V hotelech je zvykem, že veškerá konzumace je připisována na účet klienta na jeho pokoj a tento účet je vyrovnán klientem v den odjezdu z hotelu.

Půjčování dopravních prostředků: Vzhledem k velikosti jednotlivých ostrovů je půjčování motorových dopravních prostředku bezpředmětné, mnoho hotelů nabízí zdarma zapůjčení kol

Pláže: Maledivské pláže jsou považovány za jedny z nejkrásnějších na světě. Pravý tropický ráj v Indickém oceánu Vám dá zapomenout na starosti všedních dní a možnost vychutnat si jedinečné chvíle.

Na Maledivy je přísně zakázán dovoz symbolů cizích náboženství, alkoholu, drog, zbraní a materiálů s erotickým podtextem. Ze země je zakázáno vyvážet korály a součásti mořského života. Očkování není povinné, doporučuje se však používat přípravky proti komárům.

Důležité: Informace o velvyslanectví Maledivské republiky a České republiky na Maledivách najdete zde.

Víza: Pro cestu na Maledivy je nutný cestovní pas s platností dalších šest měsíců po návratu.


CK Alexandria
spolupracuje

ERV pojišťovna Benefity pro válečné veterány Platební brány

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte,
sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace a Poučení cookies
ZÁLOHA 990 KČ<BR> k tomu pojištění za 1 Kč ... více