Dovolená Alexandria

+420 270 007 007 každý den 8 – 21 hod.

Nahrávám ...

Vyberte si z naší nabídky exotických zájezdů

řadit nabídky podle:

Nalezeno 5 výsledků


Club Ambiance***
Jamajka - Runaway Bay

Club Ambiance najdete ukrytý na krásném severním pobřeží... více zde

Odměna za platbu online
cena od 54 990

Nejbližší termín: 27.06. 2018
Doprava: letecky
(Praha)
All inclusive

více zde

Riu Ocho Rios****
Jamajka - Ocho Rios

Nádherný hotelový komplex přímo u pláže s bílým pískem a... více zde

Odměna za platbu online
cena od 66 990

Nejbližší termín: 27.06. 2018
Doprava: letecky
(Praha)
All inclusive

více zde

Grand Pineapple Negril***+
Jamajka - Negril

Velmi pěkný resort rozkládající se v nádherné tropické... více zde

Odměna za platbu online
cena od 68 990

Nejbližší termín: 27.06. 2018
Doprava: letecky
(Praha)
All inclusive

více zde

Royalton Negril****+
Jamajka - Negril

Vřelé přivítání a dobře vychlazený koktejl zahájí Vaši... více zde

Odměna za platbu online
cena od 76 040

Nejbližší termín: 27.06. 2018
Doprava: letecky
(Praha)
All inclusive

více zde

Breathless Montego Bay*****
Jamajka - Montego Bay

Moderní pětihvězdičkový resort pouze pro dospělé se může... více zde

Odměna za platbu online
cena od 84 490

Nejbližší termín: 27.06. 2018
Doprava: letecky
(Praha)
All inclusive

více zde

Jamajka

zpět na seznam hotelů

Rozloha: 10 991 km2. Země je administrativně rozdělena do tří hlavních krajů: Cornwall, Middlesex a Surrey, které se dále dělí na čtrnáct okresů. Jamajka je třetím největším ostrovem Karibiku a největším zde anglicky mluvícím.

Poloha: Ostrov Jamajka leží ve střední Americe, v tropickém pásmu Karibského moře. Jamajka spadá do souostroví Velké Antily.

Klimatické podmínky: Podnebí na Jamajce je tropické, průměrná teplota na Jamajce je 27 stupňů Celsia. Teplota moře neklesá pod 24 stupňů Celsia. Jamajka je země, kde je počasí po celý rok téměř neměnné. Typické je střídání období sucha a dešťů (od srpna do listopadu).

Počet Obyvatel: Cca 2 700 000 obyvatel, převážně černoši a mulati. Nejrozšířenější náboženství je křesťanství.

Přírodní podmínky: Povětšinou hornaté vnitrozemí je lemováno pobřežím a krásnými korálovými útesy, které se střídají s karibskými plážemi s jemným bílým pískem. V krajině se pak střídají tropické lesy se savanami. Nejvyšší horou Jamajky je Blue Montain Peak (2256 m).

V hotelech je užíván elektrický proud o napětí 110 V, pro naše spotřebiče nevhodný. Proto je dobré před cestou zakoupit adaptér s americkými zásuvkami. Do země lze bezcelně dovézt jeden litr alkoholu mimo rumu, jeden karton cigaret, půl kilogramu tabáku a osobní věci. Je zakázán dovoz i převoz drog, střelných zbraní, zemědělských produktů a zvířat s výjimkou britských. Vyvézt je dovoleno zboží a suvenýry v hodnotě nepřesahující 18 000 korun.

Důležité: Časový posun: Časový posun proti České republice je - 6 hodin v době zimního času a - 7hodin v době letního času.

Víza: V případě turistického pobytu není ke vstupu na Jamajku potřeba vízum. Postačí cestovní pas s platností delší než 6 měsíců od data opuštění ostrova. Při odletu se plátí odletová taxa.

Hlavní město: Kingston.

Jazyk: Úředním jazykem v zemi je angličtina.

Měna: JMD = jamajský dolar. Ceny ovšem bývají často uváděny v amerických dolarech (USD). Směna peněz na černém trhu je ilegální.

Ceny: Ceny na Jamajce jsou podobné jako v České republice, někde i nižší. Jídlo na tržištích je velmi levné a funguje zde proces smlouvání. Nejrozšířenějším a asi nejoblíbenějším suvenýrem je Jamajský rum. Dále pak káva, ručně vyráběné suvenýry ze dřeva nebo oblečení ve stylu reggae a místní umělecké předměty.

Platební karty: Platební karty jsou přijímány, ve větších městech jsou samozřejmostí bankomaty.

Půjčování dopravních prostředků: Na Jamajce se jezdí vlevo. K půjčení automobilu na Jamajce musíte předložit mezinárodní řidičský průkaz, pas a věk nad 25 let. Půjčení vozu není problém – půjčoven osobních automobilů je dostatek. Ve větších městech a na letištích mají pobočky renomované autopůjčovny. Během svých cest po ostrově můžete narazit i na silnice ve špatném stavu, doprava je chaotická, místní moc předpisy nedodržují. Některá místa jsou hůře značená.

Pláže: Jamajka je proslulá nádhernými plážemi s bílým pískem a palmami, které se vinou podél celého pobřeží. Průzračné moře s korálovými útesy nabízí výborné podmínky pro šnorchlování.


CK Alexandria
spolupracuje

ERV pojišťovna Benefity pro válečné veterány Platební brány

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte,
sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace a Poučení cookies
ZÁLOHA 990 KČ<BR> k tomu pojištění za 1 Kč ... více