Turecko – úchvatný most mezi Evropou a Asií

Turecko 2013Turecko je mezi turisty stále oblíbenější a oblíbenější. Je to dáno mnoha faktory, z nichž jmenujme především nádech exotiky, daný výpravou na jiný kontinent a skvělé možnosti dovolené u moře, během které můžete kromě koupání na vyhlášených plážích s kouzelným mořem také navštívit a prohlédnout si mnoho památek.

V Turecku se střetává evropská kultura s asijskou a vytváří neopakovatelnou atmosféru, která Vás uchvátí. A v neposlední řadě - Turecko je také levná země. A co není levné, to se usmlouvá a levným se stane.


Nejznámější a nejnavštěvovanější oblast Turecka je Turecká riviéra s oblíbenými letovisky Alanya a Side. Side se nachází asi 75 km východně od Antalye. Za svou popularitu vděčí jednak své výtečné poloze na poloostrově, lemovaném dlouhými písečnými plážemi, jednak unikátnímu spojení antiky a současnosti. Už při vstupu do města Vás uchvátí antický amfiteátr a mohutné městské hradby. Procházka malebným rybářským přístavem vede kolem útulných restaurací na agoru (antické shromaždiště, náměstí, kde se scházeli svobodní občané) a k Athéninu a Apollónovu chrámu. Bavlníková pole stejně jako celoročně kvetoucí vegetace umocňují nádheru tohoto proslulého letoviska.


Alanya je známá svými nekonečnými plážemi, ovocnými zahradami a živým přístavem – centrem společenského života. Na starém bazaru lze nakoupit tradiční stříbrné šperky, proslulé turecké koberce, ale také moderní textilní a kožené zboží. Alanye bývala dříve sídlem pirátů, dnes je oblastí, kde se o Vás postarají jako nikde jinde. Prostě ideální místo pro dovolenou.


Turecko 2013Kromě těchto dvou nejznámějších a českými turisty nejnavštěvovanějších letovisek najdeme v nabídce českých cestovních kanceláří i další, které si rok od roku získávají stále větší oblibu. Jsou to především Kemer, Lara a Belek.

Bývalá rybářská vesnička Kemer je v současné době považována za vynikající turistické středisko s rušným jachtařským přístavem, mnoha obchody, bary a hospůdkami. Zdejší národní rezervace Olympos na 70 tisících hektarech nabízí ty nejkrásnější rozlehlé pláže podél kouzelných zátok.

Pokud toužíte po maximálním luxusu, určitě vyrazte do letoviska Belek. Ten je známý nejen jako golfový ráj, ale i jako úchvatné středisko s vynikajícími hotely a kluby uprostřed velkolepých pěstěných zahrad a parků. V bezprostředním okolí Beleku se nacházejí vonné piniové háje, na kilometry se táhnoucí pláže zvoucí k dlouhým procházkám. Místní elegantní hotely uspokojí i velmi náročné hosty, kteří chtějí strávit svou dovolenou na klidném místě.

Ohromnou výhodou leteckých zájezdů na tureckou riviéru je také to, že si můžete vybrat mezi odlety z Prahy, Brna, Ostravy, Pardubic nebo Karlových Varů.

Hotely, které bychom pro Vás z naší nabídky vybrali a doporučili Vám je:

***** Süral Resort Alexandria Club, all inclusive, Side
– velmi kvalitní hotel hned u pláže. V hotelu bude sídlit českými animační tým a připraví spoustu zábavy pro děti i dospělé.

**** Titan Garden, all inclusive, Alanya
- krásný hotel nabízející příjemné prostředí s několika bazény, příjemným posezením v zahradě i s krásnou pláží. Areál hotelu je vhodný pro rodiny s dětmi i pro páry.

***** Bel Conti, ultra all inclusive, Belek
- nádherný luxusní komplex ukrytý v piniovém lese ve vyhledávaném letovisku Belek, hned u pláže a jen pár minut od překrásného golfového hřiště.

Kompletní seznam ubytovacích kapacit pak najdete na stránce s výběrem ubytování v Turecku.

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace Poučení o cookies