Dovolená Alexandria

+420 270 007 007 každý den 8 – 21 hod.

Nahrávám ...

Španělsko - Menorca

více informací, výlety
řadit nabídky podle:

Nalezeno 2 výsledky


Aguamarina Alexandria Club***+
Španělsko - Menorca - Arenal d’en Castell

Krásný hotelový komplex umístěný v rozlehlé zahradě a u... více zde

Truhla
cena od 17 990
Last minute

Nejbližší termín: 10.09. 2016
Doprava: letecky
(Praha)
All inclusive

více zde

Melia Cala Galdana****
Španělsko - Menorca - Cala Galdana

Hotel se skvělou polohou v jedné z nejkrásnějších zátok... více zde

Truhla
cena od 28 490

Nejbližší termín: 10.09. 2016
Doprava: letecky
(Praha)
Polopenze

více zde

Španělsko - Menorca

zpět na seznam hotelů Španělsko - Menorca - Výlety

Menorca je okouzlující ostrov plný krás a historie, ostrov s panenskou přírodou, malebnými vesničkami, romantickými zálivy s azurovým mořem a nádhernými plážemi s jemným světlým až bílým pískem. Milovníci potápění najdou na ostrově v křišťálových vodách ráj mořské fauny a flóry. Ostrov nabízí klidnější dovolenou než ostatní Baleárské ostrovy. Menorca učaruje všem, kdo hledají relaxaci a sluníčko. Nabízí také široké možnosti aktivního odpočinku, ať už využijete půjčovny automobilů a procestujete ostrov autem nebo se vydáte na výlet na kole či pěšky – na ostrově jsou značené stezky pro pěší turistiku a cykloturistiku. Menorca Vám nabídne i golfové hřiště, jízdárny, aquapark, potápěčská centra, oblíbené je zde i rybaření. Historii a úchvatnou architekturu najdete především ve městech Mahon a Ciutadella, která doporučujeme navštívit.

Poloha ostrova: Menorca, jeden z Baleárských ostrovů, leží v centru západního Středomoří. Ostrov zaujímá plochu 668 km2, což je asi jedna pětina povrchu sousední Mallorky. Délka pobřeží je asi 290 km. Vzdálenost ze západu na východ je cca 50 km a z jihu na sever asi 17 km.

Rozloha: 668 km2/sup>

Hlavní město: Mahon

Pláže: Menorca se vyznačuje velmi členitým skalnatým pobřežím, které je dlouhé přibližně 290 km, je tvořeno útesy a malými, překrásnými zátokami. Zvláštností pobřeží jsou také romantické skalnaté zálivy ve tvaru fjordu. Na Menorce najdete mnoho půvabných, panenských pláží a zálivů, např. Cala Tortuga, Pilar, Cavalleria, Pregonda, Macarella, Mitjana aj. Všechny pláže jsou veřejné, platí se pouze za slunečníky a lehátka. Nejdelší písečná pláž se nachází na jihu ostrova, jmenuje se Son Bou a měří přes dva kilometry. Nudistické pláže na ostrově oficiálně neexistují, nudisty však domorodci tolerují na některých malých a odlehlých plážích.

Zajímavosti: Doporučujeme ochutnat menorský sýr, který je vyhlášený v celém Španělsku a místní gin Xoriguer, který se zde začal vyrábět v 18. století. Tento lihovar je poslední svého druhu a gin se zde dosud prodává v tradičních hliněných lahvích. Gin se vyrábí v malé továrničce v mahonském přístavu, která jistě stojí za návštěvu. Tím nejtypičtějším pro Menorku jsou nízké kamenné zídky, bílé domky a megalitické památky nejstarších civilizací. Vzhledem k velkému množství prehistorických památek se Menorce někdy říká „muzeum pod širým nebem“. V roce 1993 byla Menorca prohlášena biosférickou rezervací, díky tomu si tak zachovala dodnes svoji panenskou přírodu, nádherné pláže, čisté moře a klidnou atmosféru.

Odlety a přílety: Odlety na Menorku jsou organizovány z letiště Praha. Příletové místo našeho letu je letiště Mahon, kde Vás budou očekávat naši delegáti.

Doba letu: cca 2,5 hodiny

Teplotní tabulka:

květen červen červenec srpen září
Teplota vzduchu °C 22 26 29 29 27
Teplota vody °C

20 23 25 25 24

Fakultativní výlety

OKRUH OSTROVEM

Během tohoto výletu uvidíte a navštívíte to nejzajímavější z celého ostrova. Výlet zahrnuje návštěvu farmy Subaida spojenou s ochutnávkou typických menorských sýrů, návštěvu lihovaru, kde se vyrábí místní gin Xoriguer, plavbu lodí po přístavu v Mahonu, který je považován za jeden z nejdelších přírodních přístavů na světě (přístav je téměř 6 km dlouhý a 1,2 km široký). Následuje návštěva malebného rybářského městečka Fornells s typickou menorskou atmosférou a vyhlášenými restauracemi – možnost oběda (není zahrnutý v ceně) a koupání. Výlet je ukončen výjezdem na nejvyšší vrcholek Menorky Monte Toro (357 m), odkud se Vám naskytnou nádherné panoramatické výhledy na ostrov.

Orientační cena: dospělí 51 EUR, dítě 2–12 let 25,5 EUR

Fakultativní výlety

ZÁTOKY A PLÁŽE – výlet lodí

Po transferu do přístavu v Ciutadelle a nalodění Vás čeká celodenní příjemná plavba po jižním pobřeží ostrova, kde spatříte několik nádherných pláží s průzračným mořem jako je Cala Macarella, Cala Turqueta, Son Saura. U jedné z nich budete mít čas na koupání, opalování a na oběd (paella, sangria/nealko nápoj).

Orientační cena: dospělí 53 EUR, dítě 2–12 let 26,5 EUR

Fakultativní výlety

MAHON A OKOLÍ

Výlet začíná návštěvou hlavního města Mahon, kde si prohlédnete historické centrum, přístav s množstvím restaurací a budete mít volný čas na nákupy. Následuje přesun do letoviska Punta Prima, kde budete mít volný čas na koupání a na oběd (není zahrnutý v ceně). Dále se pokračuje do romantické rybářské vesničky Binibeca s bílými domky a malými uličkami. Program bude ukončen zastávkou v Cova d’en Xoroi – přírodní jeskyně, ve které je umístěna diskotéka (vstup a nápoj zdarma).

Orientační cena: dospělí 42 EUR, dítě 2–12 let 21 EUR

Fakultativní výlety

CIUTADELLA – půldenní výlet

Návštěva krásného historického města, kde se nachází řada zajímavých míst – katedrála, paláce, romantické uličky, přístav. Ve městě budete mít i volný čas na nákupy. Následuje zastávka na fotografování z věže San Nicolau, která nabízí nádherné výhledy na moře a přístav. Nakonec Vás čeká Son Martorellet, kde uvidíte show s koňmi a kde budete mít čas na prohlídku ranče.

Orientační cena: dospělí 30 EUR, dítě 2–12 let 15 EUR

Fakultativní výlety

PŘÍRODNÍ REZERVACE S’ALBUFERA

V malých skupinkách (max. 8 osob) v jeepech poznáte zajímavá přírodní místa Menorky jako např. malý fjord s přístavem v Addaia, neuvěřitelnou měsíční krajinu v oblasti Favaritx, úžasně barevnou zátoku Mongofre, nádhernou slanou lagunu, která má nevyčíslitelnou hodnotu a jež je dnes chráněna jako přírodní park aj.

Orientační cena: dospělí 48,5 EUR, dítě 2–12 let 32,5 EUR

Výlety se uskuteční při obsazení minimálním počtem účastníků.


CK Alexandria
spolupracuje

ERV pojišťovna Benefity pro válečné veterány

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte,
sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
ZÁLOHA 990 KČ<BR> k tomu pojištění za 1 Kč ... více